Turniej „Remi Cup 2019”

Za nami XXI edycja Turnieju Kibiców Ruchu Chorzów im. Remigiusza Thiem. Zwycięzcą zawodów zostali fani Unii Oświęcim, którzy wygrali „Remi Cup” już po raz trzeci z rzędu. Unia pokonała w finale Elanę Toruń, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Slovan Bratysława. Czwartą lokatę zajął Widzew Łódź. Dodajmy, że w turnieju wystąpiły ponadto drużyny kibiców Ruchu Chorzów, CSKA Moskwa, KKS-u Kalisz i Wisły Kraków.

 

W sobotę po raz XXI w Radlinie odbył się Remicup, w którym zwycięstwo odnieśli Kibice Unii Oświęcim w finale pokonując fanatyków toruńskiej Elany. Jak zawsze organizacja turnieju stała na wysokim poziomie, a po raz pierwszy na turnieju wystąpiła ekipa KKS-u Kalisz.

Opublikowany przez NRŚL GANG Poniedziałek, 11 lutego 2019

 

 

Kibice Unii Oświęcim:
Na kolejnej edycji turnieju w Radlinie meldujemy się w 85 osób z flagą. Przez wszystkie mecze konkretnie dopingujemy naszych kolegów, którzy na boisku walczyli o obronę tytułu. Po rozgrywkach grupowych i pokonaniu ekipy Slovana Bratyslava nadszedł czas na finał. W nim zmierzyliśmy się z toruńską Elaną. Po wyrównanym meczu wygraliśmy 3-1 i puchar po raz trzeci powędrował do Oświęcimia. Dziękujemy kibicom Ruchu za gościnę, a w szczególności chłopakom z Radlina i Rudy Śląskiej! UNIA&RUCH!

 

Wiara spod Zegara:
IV miejsce Widzewa tuż za podium w kolejnej edycji turnieju 'Remi Cup’ w Radlinie. Mecze grupowe kończyliśmy wynikami: wygraną 11:0 z Wisłą, przegraną 2:1 ze Slovanem oraz zwycięstwem 3:2 z KKSem Kalisz, które dały nam awans i wyjście z grupy. W półfinale po bardzo zaciętym meczu z Młodą Elaną remisujemy 5:5. O grze w finale zatem decydowały rzuty karne w których polegliśmy 2:1. W meczu o III ponownie spotykamy się ze Slovanem i ponownie mecz kończy się wynikiem 2:1… Turniej kończymy j.w na IV miejscu. Aspiracje były wyższe, jednak nie tym razem. Pozdrowienia dla braci z Chorzowa! Dziękujemy z tego miejsca za wszystko! 

 

Kakaesiacy:
Wczorajszego dnia korzystamy z zaproszenia kibiców Ruchu Chorzów i stawiamy się w 40 osób na „Remi Cup” w Radlinie. Rozgrywki niestety kończymy na fazie grupowej , ulegając w pierwszym meczu Slovanowi Bratysława 2-3, w drugim pokonując krakowską Wisłę 6:2 w trzecim meczu decydującym o wyjściu z grupy toczymy wyrównany bratobójczy pojedynek z Widzewiakami tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu, przegrywając ostatecznie 3-2. Podziękowania dla Niebieskiej SzaRańczy za zaproszenia i gościnę.

 

Młody Radlin:

Kolejna edycja Turnieju Remi Cup za nami, jak co roku do Radlina zjechali się kibice z całej polski i nie tylko. Po sportowej rywalizacji zwycięzcami okazali się nasi bracia z Oświęcimia. Dziękujemy wszystkim zgodą i FC za przybycie. Po Turnieju udajemy się z braćmi z Unii na imprezę. UNIA&RUCH Niech żyje Radlin, Radlin no i UNIA… 

 

Niebieskie Panewniki:

Remi Cup 2019 przeszła do historii. Jesteśmy wczoraj obecni zgrabnym składem jako SZAJKA POŁUDNIE ( Pnwk&Piotro&Lgt ). Tego dnia Zbieramy sie na Ligocie z głośnym dopingiem chcemy wywołać cyganki z kanałów ale tego dnia ich w okolicy brak. Następnie udajemy się na zbiórkę główną w Chorzowie skąd razem ruszamy do Radlina. Turniejowi towarzyszyła jak zawsze doskonała atmosfera i integracja z gośćmi. Z Naszej dzielnicy 3 osoby brały udział w grach turniejowych strzelając gole. Integracja i impreza przeniosła się do lokali my kontynuujemy wspólną zabawę w jednej z katowickich dyskotek bawiac się do białego rana. Do zobaczenia niebawem na inauguracji ligi na pierwszych meczach.

Relacja kibiców Elany Toruń:
W ubiegłą sobotę (9.02.2019) odbył się kolejny turniej kibiców Chorzowskiego Ruchu w Radlinie – Remi Cup. Oczywiście jak co roku korzystamy z zaproszenia od naszych zgodowiczów i silną grupą wybraliśmy się na tą imprezę. Z Torunia wyruszamy razem w 120 osób (90 Elana plus auta KKSu Kalisz i WfcG). Po drodze w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymujemy się pod tamtejszym zakładem karnym by pozdrowić dobrego chłopaka z PF.


Pod względem piłkarskim w grupie trafiamy na ekipy Ruchu Chorzów (wygrana 3:2), z CSKA Moskwa (3:0) i Unię Oświęcim (1:1). W półfinale po karnych pokonaliśmy Łódzki Widzew, by w finale ponownie trafić na Unię Oświęcim. Niestety w finale ulegliśmy 2:1 i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w turnieju. Za rok to odbijemy i sięgniemy po puchar.


Sam turniej wypadł rewelacyjnie. Największe emocje, okraszone fanatycznym dopingiem, które na długo pozostaną w naszej pamięci… miały miejsce podczas półfinałowego meczu z Widzewem. Ogólnie przez cały czas trwania imprezy, atmosfera typowo kibicowska. Z kronikarskiego obowiązku dodamy jeszcze iż tego dnia wśród wielu innych flag, wiszą także dwie nasze (1968 i łączoną „W jedności siła… ELANA& RUCH”).


Po turnieju część naszej delegacji zostaje na umacnianiu zgody a pozostali udają się z powrotem w kierunku Grodu Kopernika. Raz jeszcze dziękujemy Niebieskim za udany turniej i gościnę. ELANA & RUCH. Do zobaczenia na szlaku kibicowskim.

 

Takie tam w drodze na Radlin 😉

Opublikowany przez elanowcy.pl – Elana Toruń Poniedziałek, 11 lutego 2019

 

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments