LIVE: FINAŁ PP: Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 02.05.2024

Witamy na fotorelacji live z Finału Pucharu Polski, w którym zmierzą się drużyny Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Początek spotkania o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zachęcamy Was do podsyłania zdjęć i filmików bezpośrednio na Facebooka. Dziękujemy za każdą pomoc!


RELACJE EKIP:

Relacja Unii Tarnów:

Główna grupa jedzie do Warszawy wczesnym rankiem pociągiem specjalnym. Na miejscu dołączają do nas pozostali Uniści i razem w ok 90 osób udajemy się na obiekt. Mamy ze sobą flagę Chłopcy z Miasta. Dziękujemy Wiślakom za zaje*bisty wspólny wyjazd i pomeczową zabawę. PUCHAR DLA WISŁY!!


GALERIA:


DZIEŃ MECZOWY:

18:45 – KONIEC MECZU! WISŁA KRAKÓW WYGRYWA FINAŁ PUCHARU POLSKI!

 

17:40 – Gooool dla Portowców!

 

17:30 – VIVA LA WISŁA!

 

17:24 – „KIBICE WISŁY – FUNDAMENT TEGO KLUBU” – druga oprawa Wiślaków.

 

16:43 – Portowcy jako pierwsi dzisiaj odpalili pirotechnikę.

 

12:20 – Za nami pierwsze 20 minut spotkania.

 

16:00 – ZACZYNAMY!

 

15:40 – „PIERWSI ZDOBYWCY PUCHARU” – transparent Wiślaków.

 

15:30 – Za 30 minut zaczynamy Finał!

 

14:25 – Trybuny powoli się zapełniają, początek spotkania za niespełna 100 minut!

 

14:00 – Na tą chwilę wchodzenie na stadion odbywa się dosyć sprawnie.

 

13:15 – Obie ekipy wchodzą na swoje sektory, wszystko wskazuje na to, że dzisiejsze spotkanie przebiegnie tak jak powinno – w kibolskiej atmosferze!

 

 

Wiślacy z małym remontem w Stolicy.


PRZED MECZEM:

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”, doszło do porozumienia z policją. Kością niezgody była kwestia kontroli opraw wnoszonych przez fanów na stadion. Ostatecznie strony znalazły konsensus i wszystko wskazuje na to, że kibice Pogoni i Wisły wejdą na stadion.

 

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin “Portowcy” wystosowało do Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo. Wynika z niego, że fani ze Szczecina mogą nie wejść na trybuny Stadionu Narodowego w nadchodzącym finale Pucharu Polski. Podobne działania zapowiadają kibice Wisły Kraków.  Mateusz Borek na portalu „Kanału Sportowego” opublikował fragment oświadczenia, jakie kibice Pogoni Szczecin przesłali Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Fanom Portowców prawidłowo nie zgadzaj się na obecność policji w strefach przyjęcia.

Z posiadanych przez nas informacji, funkcjonariusze Policji mają znajdować się w strefie kontroli Kibiców Pogoni Szczecin, od samego początku, zanim przybędą pierwsi kibice, prewencyjnie, a następnie uczestniczyć w kontrolach wspólnie z przedstawicielami służby porządkowej, co stanowi oczywiste naruszenie ww. przepisu” – argumentują szczecinianie.

„Informujemy, że w sytuacji kiedy na terenie strefy kontroli Kibiców Pogoni Szczecin będą znajdować się funkcjonariusze Policji (…), Kibice Pogoni Szczecin nie rozpoczną wchodzenia na teren imprezy masowej” – napisano.

FINAŁ PP: Lech Poznań – Raków Częstochowa 02.05.2022

 

Polski Związek Piłki Nożnej zapewnia, że cała procedura przebiegnie w spokojnej atmosferze, a policja wkroczy jedynie w przypadku naruszenia regulaminu imprezy masowej. Wydaje się, że będzie to jednak niewystarczające. W 2022 roku na trybuny PGE Narodowego podczas finału Pucharu Polski nie weszli kibice Lecha Poznań, którzy otrzymali zakaz wniesienia dużych flag. Na dzień przed meczem sprawa pozostaje niewyjaśniona. Mateusz Borek zdradza, że o godzinie 19 ma dojść do spotkania organizatorów z policją, podczas którego zapadną konkretne decyzje.

Dzisiaj o godzinie 19 dojdzie do spotkania z policją i ta sprawa będzie dyskutowana. Na ten moment wcale nie ma optymistycznych prognoz, że optyka organizatora i policji miałaby się zmienić. O godzinie 19 to się będzie rozstrzygać, natomiast nie wykluczam, że jeśli kibice będą konsekwentni w swoich postanowieniach i się nie zgodzą na tę procedurę to stadion może być pusty – przekazał dziennikarz w programie “Kanału Sportowego”.

 

Komunikat Ultra Wisła:

Finał tuż tuż, a więc czas na kilka informacji organizacyjnych.

Chcemy zaznaczyć, że poniższe zasady zostały ustalone wspólnie z pozostałymi grupami kibicowskimi na Wiśle i obowiązują każdego, kto wybiera się 2 maja na sektor Wisły. Pamiętajcie, że zachowanie jednostek nie ma prawa wpłynąć na to, jak zaprezentujemy się całościowo tego dnia.

Zaczynamy od drogi na mecz. Obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu bądź jakichkolwiek używek, niezależnie od rodzaju transportu. Nie niszczymy też pociągu ani autokarów, ze szczególnym naciskiem na zakaz naklejania vlepek. Każde przewinienie to wysoka kara od PKP – jeśli ktoś nie zastosuje się do tych poleceń, konsekwencje będą wyciągane indywidualnie. Jeśli jedziesz autem – kieruj się z Krakowa jedną kolumną wraz z autokarami, nie wybieraj się przy okazji na zwiedzanie Warszawy. To jest wyjazd na mecz, a nie rodzinna majówkowa wycieczka.

Pod stadionem czekamy z wejściem przez bramy dopiero na wyraźny sygnał od ultrasów. Postaramy się przygotować oprawę jak najszybciej, ale potrzebujemy, by trybuny pozostawały przez pewien czas puste. Liczymy na zrozumienie.

Po wejściu na stadion miejsca na swoich trybunach, czy to na dolnej czy na górnej, zajmujemy dowolnie. Nie patrzymy na miejsca z biletów. Wszystko ma tu działać tak jak na młynie przy Reymonta. Osoby, które będą w pobliżu flag – zachowujcie czujność przez całe spotkanie. Każdy ma poczuwać się do odpowiedzialności za wszelkie barwy Wisły znajdujące się na sektorach.

Niektórzy z Was na krzesełkach będą mieć parę różnych elementów opraw. Nie przenoś ich nigdzie ani nie podnoś wedle własnego widzimisię! Nasłuchujcie w tej kwestii zarówno gniazdowego jak i ultrasów. Zadbaliśmy także o jak najlepsze możliwe nagłośnienie, tak, żeby cała trybuna włączała się w doping przez pełne 90 minut. Wszystko po to, by ponieść piłkarzy po puchar! OBOWIĄZKOWO zakładamy także czerwone finałowe koszulki, które są przygotowane w pakietach.

Jeśli wszyscy będą trzymać się powyższych zasad, razem stworzymy coś niezapomnianego. Wierzymy w Was. Udostępniajcie ten post wszędzie, gdzie się da.

AVE WISŁA

 

Komunikat Ultras Pogoń Szczecin:

Portowcy! Nasze przygotowania zmierzają ku końcowi i musimy przygotować również Was. Zatem:

1. Zakaz picia w pierwszą stronę. Na to będzie czas po meczu (miejmy nadzieję).

2. Na stadion pierwsi wchodzą Ultrasi z oprawą.

3. Jedziemy na mecz finałowy, a nie wycieczkę zakładową.

4. W kwestii opraw, uważnie słuchamy osób za nie odpowiedzialnych.

5. Słuchamy gniazdowego i jedziemy z fanatycznym dopingiem przez całe spotkanie! To gniazdowy jest odpowiedzialny za prowadzenie dopingu i intonowanie przyśpiewek.

6. Elementy oprawy trzymamy POZIOMO i podnosimy je na wyraźne wskazanie gniazdowego.

7. Podczas opraw nie używamy telefonów!

8. Trzymamy się Wszyscy jedną grupą.

9. Zabieramy Wszyscy koszulkę i szalik przeznaczone na ten mecz.

10. Reprezentujemy Pogoń Szczecin. Każdy Portowiec musi dbać o swoje barwy i zachowywać się z klasą.

Do zobaczenia na Narodowym!

 

Wiślacy również przygotowali na mecz okolicznościową kolekcję:

 

Portowcy na finałowy mecz przygotowali okolicznościowe koszulki i szal:

 

Wiślacy odpowiedzieli kilkoma graffiti:

 

Zaraz po poznaniu finalistów tegorocznego Pucharu Polski pod Stadionem Narodowym pojawił się transparent Legionistów:

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Graff
Graff
1 miesiąc temu

Ta fota „przestrzelonego” graffiti to jakaś dziwna historia. W nocy graf GTSu zarośnięty trawą, a Legii z chodnikiem. Wisła zabrała płyty chodnikowe i posiała trawę? 🙂

Artykuł dotyczy ekip