Legia nieoficjalnym Mistrzem Polski

Jeden z dwóch decydujących o mistrzostwie Polski meczów nie został dokończony. Poznaniacy przy wyniku 0:2 dla Legii nie pozwolili, aby kibice ze stolicy drużyny mogli świętować Mistrza Polski na ich stadionie. Wszystko przez wydarzenia w 76 minucie, gdy to na murawę poleciały race i świece dymne. Chwilę później  na murawę wbiegło kilkudziesięciu kibiców Lecha, którzy przegonili piłkarzy obu drużyn do szatni.

Decyzja arbitra spotkania była natychmiastowa – przerwanie meczu. Jeszcze dzisiaj nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi ma zadecydować o walkowerze, który w przypadku zachowania kibiców gospodarzy jest oczywisty.

Lech Poznań – Legia Warszawa 20.05.2018

To juz jest koniec, nie ma już nic, Jesteśmy wolni, możemy iść

Opublikowany przez Stadionowi Oprawcy 20 maja 2018

Drugi mecz o mistrzostwo rozgrywał się w Białymstoku, gdzie Jagiellonia przegrywając 0:1 wyciągnęła wynik na 2:1. Przy przegranej Legii to właśnie w Białymstoku kibice Jagiellonii mogliby świętować zwycięstwo. Tak się jednak nie stało i zostali Wicemistrzami Polski.

Mistrza Polski oficjalnie poznamy dopiero po decyzji Komisji Ligi, które nadzwyczajnie zwołane ma się odbyć jeszcze dzisiaj.

Niebawem pojawią się raporty meczowe z obu spotkań.

AKTUALIZACJA 21:30

Decyzją Komisji Ligi mecz 37. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań – Legia Warszawa przerwany przy stanie 0-2 z powodu zachowania kibiców gospodarzy został zweryfikowany jako walkower 0-3 na niekorzyść Lecha. Legia dzięki zdobytym trzem punktom zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Działacze „Kolejorza” podjęli decyzję o nieodwoływaniu się od wymierzonej kary.

Komunikat Komisji Ligi:

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.

Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.

źródło: stadionowioprawcy.net, 90minut.pl
zdjęcia: Daniel Jancy