Komunikat Legii Warszawa

Zarząd Legii Warszawa wydał oświadczenie odnośnie dzisiejszej sytuacji w Birmingham, gdzie Legioniści rozgrywają wyjazdowe spotkanie w ramach Ligi Konferencji Europy. Pod stadionem pojawiło się około 2 tysięcy kibiców z Polski, którzy nie zostali wpuszczeni na sektor gości.

 

Komunikat Legii Warszawa:

Aston Villa F.C. odmawia przydziału biletów dla kibiców gości zgodnie z przepisami UEFA na mecz Ligi Konferencji Europy UEFA.

W związku z działaniami podjętymi przez klub Aston Villa F.C. jako gospodarza, Legia Warszawa informuje, że jej oficjalna delegacja, zarząd oraz właściciel i prezes klubu Dariusz Mioduski nie będą obecni na stadionie gospodarzy podczas najbliższego meczu UEFA Europa Conference League.

Zamiast rozładować potencjalne napięcia przedmeczowe, restrykcyjne środki Aston Villa F.C. jako klubu gospodarza niepotrzebnie doprowadzają do zaostrzania atmosfery. Naszym zdaniem takie środki przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego i są bezpodstawne.

 

Fot. Legionisci.com

 

W ostatnim czasie Aston Villa F.C. stanowczo odmówiła przestrzegania przepisów UEFA dotyczących rozgrywek, odmawiając przyznania określonej puli biletów dla kibiców przyjezdnych. Zgodnie z regulaminem rozgrywek UEFA, kibicom przyjezdnym przysługuje przydział biletów odpowiadający 5% pojemności stadionu. W przypadku meczów rozgrywanych na obiektach Aston Villa F.C. oznacza to pulę 2100 biletów. Legia Warszawa, jako drużyna przyjezdna, złożyła formalny wniosek o taki przydział, ale spotkała się z odmową.

Po owocnych rozmowach z przedstawicielami Aston Villa F.C., Legia Warszawa zaproponowała kompromisowe rozwiązanie, proponując przydział 1700 biletów dla swoich lojalnych kibiców – liczba ta odzwierciedlała liczbę przyznaną fanom angielskiego klubu podróżującym do Warszawy. Propozycja ta została oficjalnie zaakceptowana i należycie udokumentowana w raporcie delegata UEFA z dnia 21 września.

W świetle tego porozumienia kibice Legii Warszawa rozpoczęli przygotowania do podróży przez kanał La Manche, ponosząc różne koszty, w tym bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe.

Jednak 2 listopada Legia Warszawa otrzymała nieoczekiwaną i zmienioną decyzję dotyczącą przydziału biletów, która rażąco naruszyła wcześniejsze ustalenia. Liczba biletów została zmniejszona do zaledwie 890, co stanowi oszałamiającą redukcję o ponad 50%.

W obliczu tej niemożliwej do utrzymania sytuacji, Legia Warszawa wielokrotnie odwoływała się do Aston Villa F.C., wzywając ich do przestrzegania przepisów ustalonych w dn. 21 września.

W związku z naruszeniem przepisów UEFA i w celu rozwiązania tej palącej kwestii, Legia Warszawa zdecydowała się wysłać swoich przedstawicieli do Anglii na długo przed meczem UEFA Europa League, zaplanowanym na 27 listopada. Przedstawiciele ci zaangażowali się w intensywne negocjacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, wyrażając niezachwiane stanowisko klubu w sprawie umożliwienia kibicom dostępu przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa w dniu meczu.

Ponadto w dniu dzisiejszym utrudniano nam uzyskanie biletów VIP dla naszych sponsorów i gości drużyny zgodnie z obowiązującymi standardami UEFA.

 

Komunikat Aston Villa: 

Aston Villa Football Club potwierdza, że kibice drużyny przyjezdnej nie zostali wpuszczeni na Villa Park na wieczorny mecz UEFA Europa Conference League z Legią Warszawa za radą Policji West Midlands wynikającą z zamieszek na dużą skalę na zewnątrz stadionu spowodowanych przez kibiców przyjezdnych.

Brytyjskie służby bezpieczeństwa, UEFA i Aston Villa, zakomunikowały 2 listopada, że liczba biletów dla kibiców przyjezdnych na to spotkanie zostanie ograniczona do 1002 za sugestią służb bezpieczeństwa, w wyniku wcześniejszych zamieszek na dużą skalę, spowodowanych przez kibiców Legii w poprzednim miesiącu na meczu z AZ Alkmaar.

 

Fot. Legionisci.com

 

W wyniku zamieszek rannych zostało wielu oficerów holenderskiej policji. W konsekwencji, UEFA nałożyła zakaz wyjazdowy na kibiców Legii na mecz w Mostarze przeciwko HŠK Zrinjski.

Pomimo licznych próśb o współpracę ze strony Legii Warszawa dotyczących ich wyjazdowych kibiców, szczególnie w ostatnich dwóch dniach, ze strony klubu przyjezdnego nie było żadnego poważnego wsparcia w kwestii bezpieczeństwa kibiców przyjeżdżających na Villa Park. Klub wielokrotnie, także w czwartek rano, razem z UEFA zgłaszał obawy do władz Legii Warszawa, że kibice przyjezdni podejmują próby przyjechania na mecz i wejścia na stadion.

Około godzinę przed rozpoczęciem spotkania kibice Legii dopuścili się zaplanowanych i systematycznych aktów agresji wobec oficerów Policji West Midlands, więc została podjęta przez Policję West Midlands decyzja, że kibice Legii nie zostaną wpuszczeni na mecz.

Aston Villa stanowczo potępia zachowanie kibiców przyjezdnych i pragnie podziękować Policji West Midlands za jej profesjonalizm w tych trudnych okolicznościach.

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 miesięcy temu

Mieszkam w tym brytyjskim kołchozie 20 lat i wiem ,że Brytyjczycy opanowali sztukę kłamstwa i dezinformacji najlepiej . Gdy przyjechalo alkmartfu nikt nie robił problemów ,nie kombinował choć holenderscy ,,kibole,, nie mają dobrej opinii weszli wszyscy .To samo z AV…dostali bilety ,przyjechali i wyjechali cali i zdrowi…Villa i alkmaar prowadzą podwójne standardy a przez pryzmat ostatnich wydarzeń widać jak bardzo postrzegają nas Polaków i polskie kluby jako mało ważne , nic znaczące i łatwe do zmanipulowania przy wsparciu łysego clowna z UEFA. Brawo Legia i jej kibice

DZ22
DZ22
2 miesięcy temu

Jeszcze się tu nie pojawiły żadne obrończynie beks z gts-u? 😉