Komisja Ligi ukarała Lechię Gdańsk za race

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Lechię Gdańsk zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w dwóch najbliższych meczach wyjazdowych oraz grzywną w wysokości 15 tys. zł. To sankcje za odpalenie przez kibiców biało-zielonych dużej ilości pirotechniki podczas niedzielnego meczu z Zagłębiem Lubin.

W 80. min meczu kibice Lechii odpalili blisko 40 rac oraz sześć petard hukowych. Były one jednym z elementów efektownej oprawy nawiązującej do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Od razu po meczu policja wszczęła postępowanie w sprawie wniesienia i posiadania materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej. Sprawcom grozi za to kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Konsekwencją może być również zamknięcie części trybun, na których odpalone były race, ale ta decyzja leży w gestii wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego i nie została jeszcze podjęta.

Kara Komisji Ekstraklasy SA oznacza, że zorganizowanej grupy kibiców Lechii zabraknie podczas meczów w Warszawie z Polonią (22 lutego 2013 r.) oraz w Gliwicach z Piastem (termin jeszcze nie jest ustalony).

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments