Jest oświadczenie kibiców Elany w sprawie zajść w Jabłonowie Pomorskim

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Elany Toruń w sprawie zajść z 9.08.2014 w Jabłonowie Pomorskim:

Jako Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń „Elanowcy” odnosimy się do sytuacji, jaka miała miejsce na peronie w Jabłonowie Pomorski w sobotę 9 sierpnia 2014 roku, z udziałem kibiców Elany Toruń wracających z meczu z Rol.ko Konojady – Elana Toruń.

Do momentu przyjazdu pociągu relacji Olsztyn – Poznań, cały mecz wyjazdowy przebiegał w normalnej, spokojnej atmosferze. Zarówno przed meczem, jak i podczas meczu kibice Elany nie sprawiali żadnych problemów, kulturalnie dopingując swoją drużynę. Trzeba dodać, że Rol.ko nie posiada zorganizowanej grupy kibicowskiej, dlatego wszelkie insynuacje dotyczące udziału w tym incydencie są bezzasadne.

Podczas wspomnianego wcześniej przyjazdu pociągu policja najpierw uniemożliwiła zajęcie miejsca w pociągu, a następnie za pomocą pałek, tarcz oraz kopniaków próbowała zmusić spokojnie zachowujących się kibiców do przejścia. Następnie w ruch poszedł gaz łzawiący, który został wpuszczony także do środka pociągu, gdzie siedziały dzieci, starsze osoby czy turyści wracający z urlopów. Cała interwencja była bezzasadna, do tego jej brutalność była niewspółmierna do jakichkolwiek okoliczności. Po tej jakże „udanej” interwencji wiele osób zarówno spośród kibiców jak i normalnych pasażerów musiało zostać hospitalizowanych.

Nie rozumiemy zarówno samego powodu interwencji jak i jej przebiegu. Kibic, wbrew staraniom policji, to normalny obywatel który ma prawo podróżować w takiej formie, jaką sobie wybierze. Wolność zarówno wypowiedzi jak i wyboru gwarantuje Konstytucja RP. Wczoraj wszyscy postronni pasażerowie na własne oczy widzieli, że działania i wytłumaczenia policji nijak się mają do rzeczywistości, która często wygląda właśnie jak wczorajsza bezsensowna, idiotyczna i tragicznie przeprowadzona akcja.

Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń „Elanowcy” dołoży wszelkich starań, by osoby odpowiedzialne w policji za wczorajsze wydarzenie pociągnięte zostały do odpowiedzialności za tę bezmyślną akcje.

PS Prowadzimy również pomoc prawną dla poszkodowanych kibiców. Prosimy również o przesyłanie wszelkich materiałów z wczorajszego zajścia na adres stowarzyszenie.sket@gmail.com

źródło: sket.com.pl

ACAB!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments