CKS Czeladź – Unia Dąbrowa Górnicza 20.06.2015

Relacja Kibica CKS Czeladź:

Kibicowskie święto zamienione w opijanie smutków, tak w kilku słowach można opisać nasze sobotnie spotkanie z Unią Dąbrowa Górnicza, ale od początku. Kilkanaście transparentów, setki plakatów, wydarzenia na profilach społecznościowych i trwające kilkanaście dni pracę nad oprawą tak upłynęły nam pierwsze tygodnie czerwca.

Nasza drużyna prowadziła w tabeli sosnowieckiej klasy A przecież całą wiosnę, choć po zeszlotygodniowej porażce wyjazdowej byliśmy na trzecim miejscu ten mecz miał dać nam bez zbędnej gadki upragniony awans do okręgówki. Każde osiedle zorganizowało swoje zbiórki, które pochodami wraz z piro docierali na stadion. Cała Czeladź żyła meczem, dawno nie dało się tego odczuć w Naszym mieście. Pierwszy gwizdek, na płytę leci ok 150 serpentyn i ok 280 osób zaczyna zajebisty doping, już w 2 minucie serpentyn pod sektorem zaczynają płonąć, mecz przerwany, pożar gasi straż pożarna. W 15 minucie prezentujemy główna oprawę na specjalnie na ten mecz zrobionym podwyższeniu płotu jak i terenu za sektorem, transparenty „Strzał w awans precyzyjny” -„PLUTON EGZEKUCYJNY” uzupełnia sektorowka CKS CZELADŹ, do tego odpalamy 4 duże świece dymne i 10 flar. Po tym na płot lądują flagi.

W drugiej połowie rzucamy druga partie 150 serpentyn, prezentujemy sreberka w barwach plus 15 flar w barwach, choć młyn topnieje nieco do ok 200 osób, naszym zdaniem doping jeszcze bardziej się nasila i w strugach lejącego deszczu w najlepsze bawimy się bez koszulek, później przychodzi czas na oprawę która wyszła najlepiej choć sami się niespodziewalismy, folia na płocie „Wyższa Liga Fanatyzmu” podswietlona 20 ogniami wrocławskim, wraz z chaosem z 70 flag, setką stroboskopów i kilkunastu rac, doskonale oddaje nasze aktualne położenie w buraczanej lidze amatorów… Ostatni gwizdek, zażenowanie, remis 0-0 nie daje nam nic, mimo tego pocieszamy piłkarzy, że „chuj z wynikami…. ” i świętujemy należyty nam awans którego nie ma do białych godzin porannych wraz z braćmi z Górnika Wojkowice (40 osób), Dolcanem Ząbki (15) piłkarzami, zarządem i całą czeladzką bracią kibicowską. Wyższa Liga dla Czeladzi!