Słowackie ekipy wyszły na ulice! 18 października 2020

Słowacja od czwartku zaostrzyła obowiązujące w tym kraju obostrzenia związane z drugą falą epidemii. Wprowadzony został powszechny obowiązek noszenia masek i znaczne ograniczenie dopuszczalnej liczebności zgromadzeń publicznych. Zakazane zostało organizowanie wszelkich wydarzeń publicznych. Restauracje mają serwować jedzenie tylko na wynos. Aquaparki, baseny, siłownie i sauny zostały zamknięte. W centrach handlowych na jednego klienta ma przypadać 15 metrów kwadratowych przestrzeni. Rząd Słowacji wprowadził również godziny dla seniorów w sklepach spożywczych i aptekach.

Słowaccy kibice wzięli sprawy w swoje ręce i wczoraj w Bratysławie uczestniczyli w proteście anty-obostrzeniowym, na którym pojawiły się niezliczone ilości ekip. Fanatycy protestowali przed Urzędem Rządu Republiki Słowackiej i zażądali dymisji premiera Igora Matovicia. W proteście wzięło udział kilka tysięcy osób.

 

Poniżej wpis od Ultras Slovan, poniżej umieszczamy oryginalny wpis, oraz polskie tłumaczenie:

Slováci,
nedalo nám nereagovať na dnešnú propagandu liberálnych médií, ktorá útočí už z každej strany.
Milé médiá a zapredaná prozápadná chamraď!
SLOVÁCI NIE SU HLÚPI A NENECHAJÚ SA NONSTOP KLAMAŤ.
Dnešného protestu sa nezúčastnilo pár stoviek ľudí, ako všade píšete a uvádzate tieto klamstvá, ALE PÁR TISÍC ĽUDÍ!!!
Viď foto, kde niečo cez 4 až 5 TISÍC (možno aj viac) futbalových fanúšikov z celého SLOVENSKA pochoduje pred Úrad vlády, kde bolo ďalších 2 až 3 TISÍC SLOVÁKOV!


Słowacy,
nie mogliśmy odpowiedzieć na dzisiejszą propagandę liberalnych mediów, które już atakują z każdej strony.
Ładne media i sprzedawane pro-zachodniej chciwości!
SŁOWACY NIE SĄ GŁUPI I NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ 24/7.
W dzisiejszym proteście nie wzięło udziału kilkaset osób, jak piszecie i relacjonujecie te kłamstwa wszędzie, ale kilka tysięcy osób!!!
Zobacz zdjęcie, na którym nieco ponad 4 do 5 tysięcy (może więcej) fanów piłki nożnej z całej SŁOWACJI maszerują przed Urzędem Rządu, gdzie było kolejne 2 do 3 TYSIĘCY SŁOWAKÓW!

 

video: