W Gdyni dwa mecze bez Kibiców

Arka Gdynia zagra dwa mecze przy pustych trybunach!

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy decyzję Komisji Dyscyplinarnej PZPN po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej zachowania kibiców podczas meczu Arki z GKS-em Katowice rozegranym 27 października br. Komisja postanowiła ukarać Arkę karą dyscyplinarną zakazu rozegrania dwóch meczów z udziałem publiczności. Komisja nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. W najbliższych dniach klub powinien otrzymać uzasadnienie decyzji.”

Komisja nadała decyzji rygor natychmiastowego wykonania, co oznacza, że Arka rozegra mecz z Dolcanem Ząbki oraz Cracovią bez udziału swoich kibiców. Jest to niepowetowana strata nie tylko dla klubu, z powodów finansowych, ale także zawodników, którzy zawsze podkreślają, że wsparcie fanów jest dla nich najważniejsze.

Zapewne argumentacją decyzji będzie użycie dużej ilości pirotechniki przez Arkowców. Z jednej strony klub mógłby zapłacić karę finansową, ale Kibice byliby obecni na spotkaniach. To fakt, że pieniądze z biletów pokryją karę, ale widocznie władzy jest na rękę pusty stadion. „Brak Kibiców – brak problemu”.

Raport z meczu Arka Gdynia – GKS Katowice 27.10.2012 tutaj.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments