Oświadczenie Klubu Lechii Gdańsk S.A. w sprawie opinii Wojewody Pomorskiego

Oświadczenie Klubu:
Klub Lechia Gdańsk S.A. pragnie odnieść się do słów Wojewody Pomorskiego Pana Ryszarda Stachurskiego dotyczących opinii na temat kibiców, które zostały przedstawione na antenie Radia Gdańsk.
Na spotkania Lechii Gdańsk, rozgrywane na stadionie PGE ARENA Gdańsk, chodzą kibice w różnym wieku, począwszy do dzieci poniżej 3 roku życia, a skończywszy na seniorach. Są wśród nich rodziny, osoby indywidualne o różnym statucie materialnym i zawodowym, uczniowie szkół z całego województwa pomorskiego, studenci, osoby niepełnosprawne, czy też osoby bezrobotne. Nieporozumieniem jest nazywanie Biało-Zielonej społeczności mianem bandytów oraz przypisywanie jej cech przestępczych. Tak wypowiedziane słowa nie tylko są krzywdzące, ale nie pomogą w wyeliminowaniu niepożądanych zachować wśród sympatyków piłki nożnej.

Klub Lechia Gdańsk S.A. dokłada wszelkich starań, aby zachowania o charakterze ksenofobicznym nie miały miejsce podczas spotkań rozgrywanych na PGE ARENA Gdańsk. W tym celu współpracujemy z organizatorem rozgrywek Ekstraklasą S.A., z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a także innymi podmiotami, jak chociażby ze stowarzyszeniami kibiców z całego województwa pomorskiego. Lechia Gdańsk S.A. zobligowana jest również do przestrzegania międzynarodowych przepisów dotyczących kultury kibicowania podczas spotkań, których jest ona gospodarzem. Wielokrotnie otrzymywaliśmy pozytywne opinie dotyczące sposobu zabezpieczenia meczów, współpracy ze służbami mundurowymi, czy samej organizacji meczów. Stadion PGE ARENA Gdańsk, który jest naszym „domem” nosi statut jednego z najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Ucinając wszelkie spekulacje informujemy, że Lechia Gdańsk S.A. krytycznie ocenia niepożądane zachowania wśród kibiców. Klub nie wspiera w żadnej formie jakichkolwiek działań przestępczych, a jednocześnie zapewniamy, że podejmiemy wszelkie działania, aby stadion był miejscem wolnym od zachowań ksenofobicznych lub nawołujących do nienawiści jakiejkolwiek grupy społecznej.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments