Oddajemy krew bez hamulców – akcja sympatyków Stali Rzeszów

W minioną sobotę kibice żużlowej Stali Rzeszów zorganizowali zbiórkę krwi w ramach akcji „Oddajemy krew bez hamulców”.

Relacja organizatorów:
II zbiórkę krwi kibiców Stali Rzeszów zorganizowaną w ramach akcji „Oddajemy krew bez hamulców” rozpoczęliśmy na naszym stadionie o godz 9:00. W celu zminimalizowania kolejek utworzyliśmy dwa punkty poboru krwi – mobilny w autobusie RCKK oraz stacjonarny w jednym z pomieszczeń pod nową trybuną stadionu.

Akcję swoją obecnością wsparli: Karol Baran, Maciek Kuciapa i Dawid Stachyra. Obecni byli także nasi wychowankowie, dzięki którym każdy kibic mógł usiąść na motocyklu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na akcję nie udało się dotrzeć naszemu gościowi specjalnemu, Rafałowi Wilkowi. Wilku miał od rana obowiązkowe sprawy związane ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi i po prostu nie zdążył na czas.

Na akcji obecna jest TVP Rzeszów, która zrealizowała reportaż o naszej akcji. Niestety, wypadek losowy sprawił, że nie udało się dojechać ekipie telewizji NC+ (wypadek wozu). Z naszych informacji wynika, że dzięki uprzejmości TVP Rzeszów, telewizja NC+ otrzyma materiał niezbędny do realizacji reportażu, który zostanie wyemitowany w jednym z magazynów żużlowych.

Wszyscy krwiodawcy zostali obdarowania upominkami. Z góry przepraszamy, że dla niektórych osób nie starczyło np. koszulek, ale nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby uczestników. Wszyscy natomiast będą mogli oglądnąć mecz Stali z Lokomotivem Daugavpils (10.07) za darmo. Lista krwiodawców będzie sprawdzania przy bramie wjazdowej od strony ul. Hetmańskiej.

Liczbowe podsumowanie akcji jest bardzo przyjemne – POBILIŚMY ZESZŁOROCZNY REKORD!

Liczba zarejestrowanych dawców – 135 osób
Liczba osób oddających krew – 106
Ilość zebranej krwi – około 44 litry!

Zgodnie z obietnicą po akcji nominujemy kolejną grupę kibicowską do zrealizowania zbiórki pod nazwą „Oddajemy krew bez hamulców” w innym mieście.

Dziękujemy wszystkim partnerom, bez których akcja nie mogła by się odbyć. Dziękujemy też wszystkim kibicom. Razem kolejny raz pokazaliśmy siłę biało-niebieskich barw!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments