Kibole Kolejorza z wyrokami

Zapadły wyroki na fanatyków Lecha Poznań zatrzymanych za wyłamanie ogrodzenia i wbiegnięcie na murawę w czasie meczu z Legią na koniec sezonu 2017/2018. Skazanych zostało sześciu kiboli Kolejorza. Wobec trzech z nich sąd orzekł kary więzienia. Wszyscy otrzymali też zakazy stadionowe obowiązujące w Polsce i za granicą. Obrońcy skazanych już złożyli wnioski o uzasadnienie wyroku, co oznacza, że prawdopodobnie będą się też od niego odwoływać.

Przypomnijmy, w 69. minucie meczu Michał Kucharczyk zdobył bramkę na 0:2, po celebrowaniu przez Legionistów zwycięstwa na płocie po stronie gospodarzy nie było już żadnej fany, jedynie transparent z wymownym hasłem „Mamy kurwa dosyć!!!”. Chwilę później na murawie pojawiła się pierwsza czarna świeca dymna, kolejno fani Kolejorza wyłamali jedną z barierek odgradzającą sektor od boiska i wbiegli na murawę, na której pojawił się szybko oddział milicji. W 76. minucie mecz został przerwany. Decyzją sędziego mecz zakończono.