Legia Warszawa – Wisła Kraków 09.08.2015

Na meczu zjawiło się ponad 26 tysięcy kibiców. Najważniejszym przesłaniem z trybun było hasło #uwolnicMacka. Tysiące kibiców założyło koszulki z tym samym napisem, wspierając tym samym kolegę z trybun, który został pomówiony przez „Haniora” i od ponad 3 lat przebywa w areszcie tymczasowym.

Piłkarze Legii również przyłączyli się do akcji, zakładając do rozgrzewki te same koszulki. Na Żylecie w centralnym zawisła tylko jedna flaga, oczywiście z hasłem #UWOLNICMACKA. Przy gnieździe wywieszone zostało jeszcze płótno „Żyleta jest zawsze z Wami”. W trakcie spotkania fani skandowali „jesteśmy z Tobą, hej Maciek jesteśmy z Tobą”. Najbliższe tygodnie mogą być kluczowe dla Maćka, więc nagłaśnianie akcji na meczu z Wisłą się nie kończy! Tego dnia doping Legionistów pomimo dużego upału stał na bardzo dobrym poziomie. Wielokrotnie oberwało się również przyjezdnym oraz ich zgodowiczom z Lechii Gdańsk.

Wiślacy w stolicy stawili się zaledwie w 402 osoby. Na mecz z Legią podróżowali autokarami. W sektorze wywiesili następujące flagi „Wisła Sharks, PDW, Oświęcim oraz Jaworzno” i transparent #uwolnicMacka. Wiślacy opuścili sektor w 75. minucie zostawiając w nim transparent dla Maćka.

Legia Warszawa:

video:

Wisła Kraków:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments