Dziewiąta edycja akcji „Siarkowcy Dzieciakom”

Dziewiąta edycja akcji charytatywnej „Siarkowcy Dzieciakom” zakończyła się rekordowym wynikiem. Zebrano ponad 10 tysięcy złotych. W celu przekazania zebranych środków Dawid Borowiec i Wojciech Broda ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” odwiedzili w poniedziałek podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu.

6821,80 złotych wspomoże prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych chłopców i mężczyzn.

Za wielki gest dziękowała też kibicom i ofiarodawcom Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, w którym przebywa około stu seniorów wymagających całodobowej opieki.

Gdyby nasi pacjenci mogli stanąć przed wami i podziękować, zabrakłoby słów i popłynęłyby łzy, za te pieniądze dziękujemy. Najbardziej cieszy nas fakt, że po raz pierwszy w historii tej akcji jej młodzi organizatorzy pomogli także seniorom. To kolejny element międzypokoleniowego mostu, jaki chcemy budować. Nie ma piękniejszego prezentu od chęci pomocy starszym. Jesteście skarbem tego miasta – zwróciła się do pomysłodawców i uczestników akcji.

Podarowane zakładowi 3207 złotych pozwoli na kupno łóżka obsługiwanego pilotem w komplecie ze stolikiem.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments