Czuwaj Przemyśl – Polonia II Przemyśl 20.11.2022

Za nami ciekawy, derbowy pojedynek w Przemyślu. Pomimo tego, że drużyna Czuwaju na własnym stadionie podejmowała jedynie rezerwy Polonii Przemyśl, tego dnia obie ekipy wspierane przez przyjaciół licznie pojawiły się na meczu i w okolicy stadionu.

Zarówno Czuwaj jak i Polonia starli się ze smutnymi Panami. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Harcerzyki spaliły sektorówkę swojego lokalnego rywala, potencjalnych podpalaczy chciała od razu wyłapać milicja, jednak skutecznie została wyrzucona ze stadionu przez gospodarzy.

 

Podczas meczu nie mogło zabraknąć również akcentów ultras, miejscowi ultrasi na to spotkanie przygotowali dwie okolicznościowe oprawy, odpalając do nich sporo pirotechniki. Race odpalili również przyjezdni, więcej o tych wydarzeniach dowiemy się z oficjalnych relacji samych zainteresowanych, które pewnie w najbliższym czasie ujrzą światło dzienne, wtedy też news zostanie zaktualizowany.

 

Relacja Czuwaju Przemyśl:

Na spotkanie derbowe przyszło nam czekać ponad 10 lat. Całość wydarzenia poprzedziły długie przygotowania, zbiórka pieniędzy oraz konkretna mobilizacja w naszych szeregach, a wszystko to by potwierdzić, że to właśnie Czuwaj rozdaje karty w mieście.

Z głównej zbiórki na Popielowie ruszamy w 140 osób, po chwili dołącza do nas Radka i w blisko 200 osób meldujemy się na 1,5 godziny przed meczem na stadionie.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem dojeżdża Bielskie Zagłębie w konkretnej liczbie. Gdy już wszyscy razem jesteśmy na stadionie pojawiają się przeciwnicy po drugiej stronie rzeki (nie mogli wejść na stadion ze względu na decyzje niezależne od nas, Piłka nożna dla kibiców!) i na powitanie na ich oczach po 13 latach płonie skrojona sektorówka przygotowana na ich 100 lecie. W tym momencie dochodzi do ogromnego zamieszania, które burzy porządek i wprowadza bardzo nerwową atmosferę. Dużo osób po tych wydarzeniach opuszcza obiekt, przechodzi na drugą stronę stadionu i atmosfera lekko mówiąc siada. Niedługo później wał opuszcza też polonia i praktycznie święto w tym momencie się kończy.

Na mecz przygotowaliśmy dwie oprawy, odpaliliśmy również sporo pirotechniki. Debiut miały trzy nowe flagi (w tym jedna na wzór skrojonej sąsiadkom), łączona Czuwaj & Radka, a także chłopaków z Ujkowic. Wydane zostały też okazjonalne szaliki. Doping oraz sam młyn ostatecznie wyszły średnio, do tego „skleił” nam się napis na płocie :⁠-⁠).

Nasza liczba tego dnia oscylowała na granicy 200 osób (duża część doszła tuż przed gwizdkiem). Otrzymaliśmy duże wsparcie od przyjaciół: MKS Radymno 65, Zagłębie Sosnowiec 200, BKS 40, 5 Beskid Andrychów. (WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WAS). Tego potencjału liczbowego niestety nie było nam dane pokazać w całej okazałości. Gościnnie odwiedziło nas również dwóch kibiców Wisły Sandomierz. Warto dodać, że na meczu pojawił się legendarny bramkarz naszej reprezentacji Artur Boruc!

Chcielibyśmy podziękować KAŻDEMU z osobna za każdą złotówkę wysłana na zrzutkę lub zbiórki osiedlowe. Ogromne ukłony dla naszego zarządu za organizację dnia meczowego oraz przede wszystkim brawa dla piłkarzy za super rundę i mecz z wzmocnionym piłkarsko rywalem. Szacunek też dla naszej Emigracji, która bardzo zgrabnie prezentowała się tego dnia!

Po meczu wszyscy nasi zgodowicze i goście mogli liczyć na poczęstunek w komfortowych warunkach w wynajętym lokalu.

Pozostaje nam liczyć na to, że w czerwcu rewanż odbędzie się w normalnych warunkach z udziałem obu ekip na trybunach, a my będziemy się cieszyć z awansu do Okręgówki na Sanockiej.

Był, będzie, jest CZUWAJ KKS!

 

Relacja Zagłębia Sosnowiec:

W niedziele na derbach Przemyśla obecni jesteśmy w niecałe 200 osób wraz z 3 flagami. Dziękujemy Harcerzykom za wszystko ! (Na zdjęciu ZS & BKS Stal.) CP & ZS !!!

 

Relacja BKS-u Bielsko-Biała:

W niedziele jesteśmy obecni na derbach Przemyśla w 40 osób z jedną flagą. Mecz w konkretnym klimacie, oby wszystko z fartem. Dziękujemy Czuwajowi za gościnę. W Przemyślu jest tylko Czuwaj!

 

Relacja Polonii Przemyśl:

Derby Przemyśla za nami. Mobilizacja prowadzona na mieście na różne sposoby (rozklejanie plakatów, nagrywanie zapowiedzi oraz zorganizowanie zrzutki derbowej) dała pozytywny skutek co zaowocowało dobrą liczbą fanatyków Polonii. Zbiórkę zaplanowaliśmy na naszym stadionie na godz. 10:00. Pogoda nie rozpieszczała, więc od początku zbiórki dla wszystkich przybyłych czekały nasze fanatyczki z ciepłymi posiłkami oraz napojami. Można było również nabyć specjalnie przygotowany z okazji derbów gadżet tj. szalik z okazjonalnym hasłem, skierowanym w stronę naszych sąsiadek.

Około godziny 11:00 piłkarze udają się autokarem w drogę na stadion rywala. Odpalamy race w momencie ich wyjazdu oraz bardzo dosadnie przypominamy, że wynik derbów to rzecz święta i mają zostawić na boisku całe swoje serce oraz walczyć do upadłego!

Wymarsz ze stadionu zaplanowaliśmy na godz. 12:45. Idąc głównymi ulicami miasta w stronę stadionu naszego rywala, zaznaczamy mocno i głośno co myślimy o nich oraz ich zgodach. Przez decyzję smutnych panów nie dane nam jest oglądać derbowego pojedynku w sektorze gości przy 22 Stycznia, więc udajemy się na wał po naszej stronie Sanu (na przeciw stadionu). Pod koniec pierwszej połowy odpalamy konkretną ilość piro po czym smutni zaczynają świrować i gazować. CHWDP! Po wszystkim podejmujemy decyzję o powrocie na swój stadion i kontynuowaniu gościny gdzie oczekujemy na powrót naszych piłkarzy, którzy tego dnia zremisowali derbowy pojedynek 1:1. Dziękujemy im za walke a także zapraszamy na gorący posiłek po ciężkim meczu.

Naszą liczbę określamy na ok. 300 osób w tym Stal Rzeszów w 75 osób oraz delegacje każdej z naszych zgód, wielkie dzięki dla wszystkich obecnych!!!

 

zobacz również zdjęcia:

guest

21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments