Arkowiec Fight Cup 2015 – 22.02.2015

W niedzielę, 22 lutego 2015, w hali MOSiR w Rumi odbyły się drugie Mistrzostwa K1 dla kibiców Arki i kibiców zgód, w których wzięło udział kilkudziesięciu zawodników.

Relacja kibiców Arki:

Początek zmagań pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi zaplanowano na godzinę 10:00. Godzinę wcześniej odbyło się oficjalne ważenie zawodników, losowanie par w poszczególnych kategoriach wagowych i szczegółowe omówienie turniejowych zasad. Uczestnicy Arkowiec Fight Cup 2015 podobnie jak przed dwoma latami wystąpili w siedmiu kategoriach wagowych: Junior (-75 kg na zasadach kick-light) oraz Senior (-71 kg, -75 kg, -81 kg, -86 kg, -91 kg, +91 kg na zasadach K1).

Całe zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i toczyły się między innymi pod okiem Piotra Kobylańskiego (mistrza świata w K1), który wcielił się w rolę sędziego ringowego, a całą imprezę poprowadził założyciel Mad Dogs Gdynia – Bartosz Chyrek. Sportowa rywalizacja stała na wysokim poziomie. Mogliśmy podziwiać kilka nokautów, efektownych uderzeń i wyrównywanych walk. Warto podkreślić także ambicję zawodników, którzy wykazali się wielkim charakterem.

Zorganizowany po raz drugi przez klub Mad Dogs Gdynia oraz SKGA turniej Arkowiec Fight Cup cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, a także przedstawicieli regionalnych mediów. Niestety musimy też wspomnieć o smutnych panach z policji, którzy po raz kolejny w swojej nadgorliwości i niekompetencji robili wszystko by te zawody się nie odbyły. Telefonami do organizatorów oraz władz Rumi próbowali ich zastraszyć i przekonać do odwołania imprezy, wymyślając przy tym niedorzeczne i absurdalne historie.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments