Zapowiedź klipu w wykonaniu Bujaka

Z przyjemnością zapowiadamy Wam najnowszy materiał w wykonaniu Bujaka, autora kawałka „Świat Fanatyka”, który możecie odsłuchać na youtubowym kanale SO TV:

Nowy projekt to połączenie dawnych dziejów z teraźniejszymi – rycerzy oraz współczesnych wojowników zwanych kibicami. Jak mówią sami pomysłodawcy klipu, czasy się zmieniają, ale mentalność pozostaje ta sama. Kibice mają walkę we krwi, przetrwały także inne zasady takie jak honor, czy całkowite oddanie własnym wartościom.

Pomysł jest jak najbardziej oryginalny, poniżej prezentujemy Wam zdjęcia z planu teledysku:

Kawałek opowiada o Jaćwingach, dawnych mieszkańcach dzisiejszych terenów północno-wschodniej Polski. Jaćwingowie byli ludem typowo wojowniczym, zacięcie bronili się m.in. przed najazdami krzyżaków, sami również nie pozostawali bierni, ciągle prowadzili ekspansję na obce tereny.

Poniżej fragment tekstu Jana Długosza – słynnego kronikarza Królestwa Polskiego:

„Mieszka zaś naród Jaćwingów w północnej stronie, graniczy z Mazowszem, Rusią i Litwą i ma język w dużej mierze podobny do języka Prusów i Litwinów i zrozumiały dla nich, a ludy dzikie, wojownicze i tak bardzo żądne sławy i pamięci, że dziesięciu spośród nich walczyło ze stu wrogami, zachęconych tą jedyną nadzieją i świadomością, że po śmierci i zagładzie ziomkowie będą ich sławić pieśniami o dzielnych czynach. Nikt z nich nie cofał się przed nierówną walką, ani nie starał się uciec po wdaniu się w walkę.”

Premiera już w marcu!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments