XVIII Turniej Kibiców Odry Wodzisław im. śp. Piotra Fabsa Fabijańczyka

Za nami kolejna edycja turnieju kibiców Odry Wodzisław im. śp. Piotra Fabsa Fabijańczyka. Poza gospodarzami i kibicami Włókniarza Kietrz w zawodach udział wzięła delegacja kibiców Górnika Konin. Więcej w obszernych relacjach samych zainteresowanych.

 

Relacja kibiców Odry Wodzisław:

W sobotę 9 marca odbył się kolejny Turniej Kibiców Odry Wodzisław, organizowany co roku ku pamięci śp. Fabsa. Tradycyjnie pierwszym punktem było odwiedzenie miejsca spoczynku Piotra, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i chwila modlitwy w ciszy i w świetle rac. Odwiedziliśmy także grób śp. Sebastiana „Bora”, który znajduje się na tym samym cmentarzu. Po tej wizycie wszyscy udali się na halę w dzielnicy Wilchwy, gdzie w tym roku odbyły się rozgrywki i cała szeroko rozumiana integracja. Ciepłe posiłki, coś do picia, nowości gadżetowe – było wszystko, co trzeba, a nad stoiskiem jak zawsze czuwały niezastąpione i piękne niewiasty. W turnieju poza kibicami Odry oraz Włókniarza Kietrz uczestniczyła także zaproszona delegacja kibiców Górnika Konin.

W rozgrywkach piłkarskich w tym roku spośród czternastu ekip najlepsza okazała się drużyna Alco%Fans, która w finale pokonała Samych Swoich. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga Młodzi Dywizjon Wilchwy. Indywidualne wyróżnienia przypadły reprezentantowi drużyny Piastów (najlepszy strzelec) oraz Samych Swoich (najlepszy bramkarz). Stałym urozmaiceniem były zawody w przeciąganiu liny, w którym zwyciężył skład Młodej Wiary.

Z pewnością ciekawym akcentem dla wielu zebranych na hali kibiców była prezentacja drużyny przed rundą wiosenną obecnego sezonu. Zaprezentowana została kadra oraz sztab szkoleniowy, kibice zaś kilkoma przyśpiewkami dali do zrozumienia, na co liczą po rundzie rewanżowej, a jest to oczywiście awans do IV ligi.

[art5]

Całokształt dnia turniejowego jako organizatorzy uznajemy za udany, cieszą oczywiście nieliczne miłe słowa w tym temacie od ludzi, którzy spędzili już z Odrą co najmniej po kilkanaście lat. Trochę tych zimowych imprez za nami, za rok 19. edycja, a już za dwa lata miejmy nadzieję przyjdzie nam się spotkać na jubileuszowym dwudziestym Turnieju.

Dziękujemy partnerom oraz sponsorom XVIII Turnieju Kibiców Odry Wodzisław im. śp. Piotra „Fabsa” Fabijańczyka:

– Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. w Wodzisławiu Śląskim,
– Drukarnia „LEGIS” Grzegorz Lisiecki,
– „Kozielski” Piekarnia D. i J. Kozielski,
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Tomaszny”,
– Sklep turystyczno-sportowy „Monsun”.

Dziękujemy tym, którzy pomogli w jakikolwiek sposób przy organizacji.
UOW’08 

 

Dywizjon Wilchwy – Odra Wodzisław:

Jak co roku turniej wywiera duże poruszenie wśród kibiców Odry Wodzisław i jest to sygnał o zbliżającym się końcu „sezonu ogórkowego”. Tak było również u nas, rozmowy na dzielnicy rozpoczęły się grubo przed turniejem co zaowocowało dosyć dobrą ekipą liczącą dwie dyszki.

Tradycyjnie pierwszym punktem tego dnia było udanie się na miejsce spoczynku ŚP.Fabsa, minuta ciszy oraz modlitwa zostały zwieńczone blaskiem odpalonych rac. Po złożeniu kwiatów oraz zapaleniu zniczy udajemy się również na grób naszego zmarłego przyjaciela z dzielnicy – Bora, który spoczywa na tym samym cmentarzu.

Ze względu na dużą ilość chętnych do gry, wystawiamy dwa składy reprezentujące Dywizjon Wilchwy, jeden utworzony przez starsze pokolenie naszej dzielnicy oraz drugi złożony z młodzieży.

[art5]

Młody skład rzutem na taśmę wychodzi z grupy, a wygraną z Ekipą Rybnik w ćwierćfinale zapewnia sobie miejsce w półfinale turnieju gdzie niestety polegli z ekipą Sami Swoi. Mecz o 3 miejsce odbył się od razu po meczu półfinałowym. Zmęczona ekipa Młodego DW, niesiona dopingiem starszych przedstawicieli naszej dzielnicy, wygrywa po zaciętej walce i wspólnie świętujemy sukces.

Starszyzna po dosyć pewnym przejściu przez fazę grupową niestety odpada w ćwierćfinale z ekipą A%F, która ewidentnie nie próżnowała w przerwach między spotkaniami i wzmocniona o kolejne nazwiska pewnie podążała do finału ostatecznie wygrywając cały turniej. 

 

Relacja kibiców Górnika Konin:

Wczoraj, tj. 9 marca w 28 osobowym składzie uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez kibiców Odry Wodzisław. Po trzech remisach i jednej porażce nie wychodzimy dalej z grupy. Podziękowania dla kibiców Odry Wodzisław za zaproszenie i konkretną gościnę! 

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments