VIII Letni turniej kibiców Korony Kielce 13.07.2013

Dnia 13 lipca na stadionie przy ul. Szczepaniaka 29 odbył się VIII letni turniej kibiców Korony. Jako, że w tym roku wypadają 40 urodziny kieleckiego MKSu chcieliśmy, aby ta impreza była wspólnym świętowaniem tego wydarzenia. Dlatego też miejsce rozgrywek było nie przypadkowe, bo na stadionie na którym od początku tworzyła się historia Korony i większość z nas została wychowana przez tamtejsze trybuny.
Zainteresowanie turniejem na osiedlach i FC było naprawdę spore. Zgłosiły się 22 ekipy, dodatkowo zagrali zgodowicze ze Stali Mielec i gościnnie ekipy Naprzodu Jędrzejów i Włókniarza Częstochowa. Od 10 stadion zapełniał się kibicami, poustawialiśmy jeszcze 2 boiska na płycie murawy i można było zaczynać rozgrywki.

Jedyne co to pogoda nawaliła, bo od rana ciągle padało i niestety taka aura towarzyszyła nam przez większość dnia. Odbiło się to na frekwencji ale i tak przez cały turniej przewinęło się ok 400-500 fanatyków. Na boisku zmagania piłkarskie na trybunach wiadomo śpiewy, grill, piwko, kiełbaska i wspólna integracja, dużo śmiechu i mobilizowanie kolegów z drużyn do lepszej gry, bo przy takiej pogodzie ciężko było o dobry football. Ślisko i mokro w efekcie czego niestety 2 osoby nabawiły się poważnych kontuzji i w karetce zostali odwiezieni do szpitala (SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA !!) Na Młynie podczas turnieju zawisło 6 naszych flag (ŚP. Małpa,YBH’01,ACAB,czarna Korona Kielce,Biały Honor Biała Duma,Korona Kielce Ultras), Transparent Kryminaliści, PDW chłopaki trzymajcie się i Jebać kielecką policje Korona Hooligans. Ultasi przygotowali specjalną oprawę składającą się z transparentu na płot ,,A Pamiętasz Jak? 1973-2013” z dwoma buldogami po bokach.

Całe towarzystwo w tym czasie zasiadło na naszym sektorze i przy blasku 20 rac i dymie 100 świec wspólnie pośpiewaliśmy jak za dawnych czasów. Całość wyszła naprawdę fajnie i akurat niesprzyjająca pogoda przyczyniła się do dobrego nastroju i polepszyła efekt tej prezentacji. Następnie na boisku toczyły się dalsze zmagania i po rywalizacji przyszła pora na finał, gdzie po zaciętym pojedynku Szwadron Dyminy pokonał 1:0 BHBD Bocianek. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a następnie cała impreza przeniosła się do jednej z kieleckich knajp, gdzie po zmaganiach sportowych nastała pora na % walkę. Na koniec podziękowania dla zaproszonych ekip za uczestnictwo w turnieju.

BONUS:

zdjęcia: Ultras Korona
źródło relacji: UltraFanatic.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments