VII Turniej Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska 07.02.2015

Poniżej możecie przeczytać relację Kibiców Śląska:

W sobotę w Prusicach odbyła się już 7. edycja Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska. W zawodach wystąpiło 10 drużyn. Najlepsi tym razem okazali się kibice Śląska z FC Rogowa Sobóckiego, którzy w finale pokonali Sekcję Skokowa. Trzecie miejsce zajął FC Milicz, który w meczu pocieszenia pokonał FC Oleśnicę.

Z roku na rok Turniej Wielkiego Śląska zyskuje coraz większą renomę. Zjawia się coraz więcej kibiców Śląska, nawet jeśli na zawodach nie występuje ich drużyna. Zawody stały się dla wielu Ślązaków obowiązkowym wydarzeniem kibicowskim w przerwie między rundami. Okazją do spotkania znajomych z trybun w czasie, gdy z niecierpliwością oczekujemy na kolejne mecze Śląska.

Hala w Prusicach mimo posiadania trybun, okazała się trochę za mała, by pomieścić wszystkich, którzy tego dnia zjawili się na turnieju. Przez cały czas trwania turnieju przewinęło się blisko 400 osób, których zainteresowała rywalizacja kibiców Śląska. Mniejsze grupy przeniosły się do szatni, gdzie odbywała się mała biesiada.

Sama rywalizacja była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie. Widać to było szczególnie po meczach półfinałowych, gdzie o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. Najlepszą drużyną VII Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska zostali Fanatycy Śląska z FC Rogowa Sobóckiego, którzy wygrali wszystkie mecze w sobotnich zawodach w finale pokonując Sekcję Skokowa 1-0.

Po zawodach sportowych większość zgromadzonych przeniosła się do wynajętej sali w Pawłowie Trzebnickim, gdzie odbyła się większa impreza z udziałem uczestników turnieju i nie tylko. Dostępny był grill i każdy obecny mógł przekąsić sobie karkówkę lub giętą. Jeśli chodzi o napoje, to wybór był znacznie większy i każdy mógł skosztować wszystkiego, w zależności od potrzeb.

Podziękowania dla wszystkich kibiców Śląska przybyłych na hale w Prusicach. Szczególnie dla tych, którzy przyjechali z daleka: Kibiców Lechii Gdańsk i Chojniczanki Chojnice, Miedzi Legnica oraz Fan Clubu z Nowej Rudy. Brawa za obecność i postawę także pozostałych uczestników VII Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska z FC Rogowa Sobóckiego, FC Oleśnica, FC Milicz, FC Oława, Sekcji Skokowa oraz współorganizatorów ze stowarzyszenia Wielki Śląsk.

Podziękowania należą się również Burmistrzowi Gminy i Miasta Prusice Igorowi Bandrowiczowi, który wspiera wszystkie inicjatywy kibicowskie i całemu FC Skokowa, gospodarzom i współorganizatorom turnieju bez których zaangażowania nie byłoby tego klimatu, który panował w sobotę na hali w Prusicach i na imprezie w Pawłowie Trzebnickim.

Kibice Śląsk dziękują również firmie Vitasport za pomoc w zorganizowaniu koszulek na turniej. Marce Tyskie za kilkaset piwek oraz projektowi Kibice Razem za dofinansowanie pucharów i smyczek oraz wszystkim tym, którzy już od 7 lat są z nami, budując Wielki Śląsk.

Grupa A:
FC Rogów Sobócki 12
Sekcja Skokowa 9
Wielki Śląsk 6
FC Nowa Ruda 3
Chojniczanka Chojnice 0

Mecze w fazie grupowej:
Wielki Śląsk – Chojniczanka 1-0
FC Nowa Ruda – FC Rogów Sobócki 0-3
Wielki Śląsk – Sekcja Skokowa 1-2
Chojniczanka – FC Nowa Ruda 0-1
FC Rogów Sobócki – Sekcja Skokowa 1-0
Wielki Śląsk – FC Nowa Ruda 3-1
Chojniczanka – FC Rogów Sobócki 1-2
FC Nowa Ruda – Sekcja Skokowa 1-2
Wielki Śląsk – FC Rogów Sobócki 0-1
Chojniczanka – Sekcja Skokowa 1-3

Grupa B:
FC Milicz 10
FC Oleśnica 10
FC Skokowa 6
FC Oława 3
Miedź Legnica 0

Mecze w fazie grupowej:
FC Skokowa – Miedź Legnica 3-1
FC Milicz – FC Oleśnica 1-1
FC Skokowa – FC Oława 1-0
Miedź Legnica – FC Milicz 1-2
FC Oleśnica – FC Oława 2-0
FC Skokowa – FC Milicz 0-3
Miedź Legnica – FC Oleśnica 1-8
FC Milicz – FC Oława 3-1
FC Skokowa – FC Oleśnica 1-2
Miedź Legnica – FC Oława 0-2

Półfinały:
FC Rogów Sobócki – FC Milicz 0-0, karne: 2-0
FC Oleśnica – Sekcja Skokowa 1-1, karne: 0-2

Mecz o 3. miejsce:
FC Milicz – FC Oleśnica 2-1

Finał:
FC Rogów Sobócki – Sekcja Skokowa 1-0

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments