Letni Turniej Kibiców Pogoni Lębork 03.08.2019 4 sierpnia 2019

Na Letnim Turnieju Kibiców Pogoni Lębork obecni byli przedstawiciele takich ekip jak Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz i Wigry Suwałki. Przez turniej przewinęło się około 200 osób, a boiskową rywalizację wygrali kibice Olimpii Grudziądz.

 

Relacja Kibiców Pogoni Lębork:

W sobotę trzeciego dnia sierpnia organizujemy turniej kibiców na obrzeżach naszego miasta. Obecne ekipy to Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz i Wigry Suwałki. My jako gospodarze wystawiamy 5 składów do kopania piłki: CHML, Czołgistów, Centrum, Nowa Wieś i Wariackie Picie oraz po jednej drużynie każdej ekipy naszych gości.

Na płocie wiszą flagi nasze i obecnych ekip oraz transparent upamiętniający Powstańców Warszawy z okazji 75 rocznicy. Rozgrywki podzielone na dwie grupy z których do fazy pucharowej wychodziły po dwie ekipy. W półfinałach zagrały drużyny Czołgistów z Olimpią Grudziądz i Zawisza Bydgoszcz z Nową Wsią. Mecz o trzecie miejsce to Zawisza-Czołgistów, po remisie 1:1 rozstrzygnął się po rzutach karnych i ostatecznie na ostatnie miejsce podium wskoczyła ekipa Czołgistów.

Emocjonujący finał pomiędzy Grudziądzem a Nową Wsią zakończył się zwycięstwem Olimpii. Dodatkowo rozdaliśmy nagrody dla najlepszego bramkarza (Czołgistów) i najlepszego piłkarza turnieju (Olimpia) i na tym zakończyliśmy rozgrywki piłkarskie. Podczas turnieju grill, pizza, oczywiście piwko i wódeczka. Liczbę osób która się przewinęła tego dnia szacujemy na około 200.

Po turnieju przenosimy się na wynajętą przez nas sale gdzie czekają na nas ciepłe posiłki. Siedzimy, popijamy i spędzamy czas na ogólnej integracji. W nocy wyrywamy się jeszcze na miejscowe balety. Turniej uważamy za udany. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za obecność. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

 

Relacja bydgoskiego Zawiszy:

W sobotni poranek udaliśmy się w 60 osób do Lęborka na letni turniej kibiców organizowany przez fanatyków Pogoni. W piłkarskich zmaganiach udział wzięło 5 drużyn miejscowych, kibice Olimpii Grudziądz, Wigier Suwałki oraz nasza piłkarsko-kibicowska ekipa. Po zaciętych meczach zajmujemy ostatecznie 4 miejsce przegrywając półfinał w rzutach karnych. Turniej należy uznać za bardzo udany. Wspólna integracja przy piwku i jedzonku wprowadziła uczestników w dobre humory! Po turnieju żegnamy się z ziomkami z Lęborka i w większości wracamy do Bydgoszczy!!


Podziękowania dla Pogoni za możliwość uczestnictwa w tej imprezie i do następnego!!!!!! 

 

Kibice Olimpii Grudziądz:
W sobotę 3 sierpnia uczestniczymy w letnim turnieju kibiców Pogoni Lębork. Zmagania piłkarskie wygrywamy po emocjonujących meczach. Jeden z naszych zawodników został również najlepszym piłkarzem turnieju. Na zdjęciu część składu. Pogoni dziękujemy za zaproszenie oraz zajebistą gościnę! 

źródło: Ultras Pogoń