Turniej Kibicowski Legia Cup 2019 – 19.01.2019

W ubiegłą sobotę miał miejsce turniej, który organizowany był przez Legijną grupę UZaLeżnieni. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. W zmaganiach boiskowych zmierzyło się 20 drużyn w tym zagraniczne – zaprzyjaźnione FC Den Haag (Holandia) oraz gościnnie Olimpija Ljubljana (Słowenia) i Tarpeda Mińsk (Białoruś). Turniej wygrała drużyna Ultrasów Radomiaka Radom.

 

Relacja grupy UZL (UZaLeżnieni):

„PS. Wszystkim tak się podobało, że chyba powtórzymy jeszcze kiedyś taki turniej

Takim zdaniem, w grudniu 2016 roku, kończyliśmy relację z naszego X-lecia. Już wtedy w głowach mieliśmy pomysł, aby zorganizować wielki turniej na miarę Legii Warszawa. Imprezę, przy pełnych trybunach, jakiej jeszcze w Warszawie nie mieliśmy.

Przygotowania do turnieju rozpoczęliśmy bardzo dawno temu. Pierwotnie, miał on się odbyć rok temu, ale niestety, nie udało się. Na co wpływ miało wiele rzeczy, o których nie ma sensu tutaj pisać. Najważniejsze, że koniec końców, w tym roku udało się!

Do zmagań piłkarskich oraz wspólnej zabawy zaprosiliśmy 20. drużyn: 12 legijnych, 6 zgodowych oraz dwie zaproszone gościnnie.

Turniej rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, w starym stylu, dobrze znanym z imprez organizowanych w przeszłości przez SKLW na Bemowie, a mianowicie… losowaniem. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy po 5 drużyn, które prezentowały się następująco:

Grupa A: UZaLeżnieni, Barra Bravas 97, Olimpija Ljubljana, Biała Podlaska/Siedlce, Zjednoczone Południe

Grupa B: Nieznani Sprawcy, Ultras Zagłębie, FC Den Haag, Legionowo/Nowy Dwór, Wola/Jelonki

Grupa C: Teddy Boys 95, Ultras Radomiak, Olimpia Elbląg, Brodnica/Chełmża, Gocław/Szczecinek

Grupa D: Zachodnia Koalicja, Radomscy Chuligani, Tarpeda Mińsk (nazwa Torpedo Mińsk to nazwa rosyjskojęzyczna, odkąd kibice rządzą klubem obowiązuje nazwa w języku białoruskim- Tarpeda) Wyszków/Ciechanów, Bródno/Mokotów

Po losowaniu nastąpiła solidna integracja, która dla niektórych zakończyła się nad ranem w hotelach, a są też tacy, którzy na turniej niestety już nie dotarli. Piłkarskie zmagania oraz doping rozpoczęliśmy około godziny 10 i trwały one do godziny 18. Przez halę tego dnia przewinęło się sporo osób, w tym liczne delegacje zgód.

Zwycięzcą okazała się drużyna Ultras Radomiak, która w finale pokonała drużynę Zjednoczonego Południa. W meczu o trzecie miejsce, po rzutach karnych, górą była drużyna Barra Bravas 97, która zwyciężyła z Radomskimi Chuliganami.

Po turnieju przenieśliśmy się do Sportsbaru, gdzie impreza trwała do późnych godzin nocnych. Turniej w większości został sfinansowany ze środków pochodzących z gadżetów wydawanych przez naszą grupę oraz z pieniędzy prywatnych.

Ogromne podziękowania dla:

Sklepu Żyleta – za ufundowanie nagród dla pierwszej trójki turnieju.

Sportsbar Łazienkowska 3 – za obiady dla zgód i ekip zagranicznych na hali.

HMtrans.pl – za wynajęcie autokaru, bo nie każdy chce je wynajmować kibolom

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa za zaufanie i zgodę na organizację turnieju oraz pomoc w dopięciu budżetu w końcowej fazie organizacyjnej tego turnieju.

Legia Wola, za pomocną dłoń i ogromne zaangażowanie w turniej, wielkie 5!

Każdego, kto dołożył swoją cegiełkę do tego, by ten turniej zakończył się sukcesem.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!

Oby do zobaczenia za rok 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments