Turniej kibiców Widzewa – Zgierz 21.02.2015

Poniżej prezentujemy Wam relację kibiców Widzewa ze Zgierza:

21 lutego 2015, już po raz czwarty, zaś po raz pierwszy w hali odbył się Turniej Kibiców Widzewa ze Zgierza.

Już od samego rana rozpoczęły się zmagania, w których wzięło udział 16 drużyn w tym 8 z naszego miasta (Hamburg, Rudunki, Kolejowa, 30stki, Narutowicza, Chełmy, Osiedle 650lecia i ZFH). W tym roku mieliśmy przyjemność gościć 8 drużyn spoza Zgierza w tym przyjaciół z Ruchu – Chorzów Batory (14 osób), Widzew FC Grudziądz (60), Bałuciarze (90), Radogoszcz (50), Żabieniec (30), FC Aleksandrów Łódzki (20) oraz przedstawicieli OSK Tylko Widzew.

Na turnieju pojawił się również przedstawiciel Stali Rzeszów. Warto zaznaczyć, że na turnieju pojawiło się wielu mieszkańców Zgierza, których liczba do określenia jest bardzo ciężka, od początku tygodnia rozpoczęliśmy akcję reklamową turnieju w mediach, na mieście pojawiły się plakaty zachęcające do przybycia na turniej, w autobusach zawisły plakaty, na ekranach LCD widniała reklama o turnieju, na przystankach również mieszkańcy mogli się dowiedzieć o naszym turnieju.

Na hali wisiały flagi WFCG, Bałuciarzy i Zgierza, transparenty ogólnozgierskie oraz poszczególnych osiedli, ponadto z transparentami zawitał do nas FC Aleksandrów Łódzki, Radogoszcz, Żabieniec i Młodzi z Bałut. Na hali zawisły również transy dla brata po szalu „Grzybka” oraz dwa wspierające kibiców Atletico Madryt „Nosinel Frente” oraz Partizana Belgrad „Pravda za Grobare”. Na boisku można było zobaczyć ogromne zaangażowanie „piłkarzy”, a co za tym idzie na trybunach, co jakiś czas rozkręcały się bitwy na doping. Na uczestników turnieju czekał ciepły poczęstunek, herbata, kiełbasa, tosty, alkohol. Można było również nabyć wiele gadżetów, w tym vlepki, koszulki, smyczki czy race.

W finale zmierzyły się drużyny zgierskich widzewiaków z Narutowicza oraz 30stek, gdzie po emocjonującym meczu drużyna z „Naruta” wygrała. Trzecie miejsce zajął Ruch z Batorego. Po meczu finałowym wręczyliśmy puchary za miejsca 1-3, a dla wszystkich drużyn, które brały udział w turniej przewidzieliśmy statuetki z podziękowaniami za udział. Po rozgrywkach grupowych wszyscy uczestnicy turnieju zgromadzili się na trybunach Boruty Zgierz, gdzie w towarzystwie pirotechniki i śpiewów pokazali kto od dawna rządzi w Zgierzu.

Po turnieju do godzinnych porannych integrowaliśmy się z naszymi gośćmi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju! W ZGIERZU BEZ ZMIANY, WIDZEW PANY!

WFCG & ZFH:

Widzew FC Grudziądz:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments