„To My Kibice” nr 10 (229) grudzień 2020

„TO MY KIBICE” NR 10 (229) – GRUDZIEŃ 2020

 

W NUMERZE:

Reportaże z 3 meczów:

Lubuszanin Drezdenko-Celuloza Kostrzyn

Orzeł Baniocha-GLKS Nadarzyn

Unia Rędziny-Lotnik Kościelec

 

„To jest wojna” – wyczerpujący opis z subiektywnym spojrzeniem redakcji „TMK” na wydarzenia, jakie rozegrały się w końcówce października br. związane z niespotykanymi od dawna w Polsce masowymi protestami antyrządowymi.

Jeden z naszych redaktorów był obecny na Marszu Niepodległości i wyczerpująco zrelacjonował tegoroczny niespokojny przebieg największej patriotycznej manifestacji. Reportaż wzbogacony jest oczywiście fotami z frontu starć z policją.

Kontynuujemy rubrykę „Wymarłe ekipy”województwo warmińsko-mazurskie zaskoczy niejednego. To wcale nie taka pustynia kibicowska, jakby się wielu wydawało.

Ciekawego wywiadu udzielili fanatycy Polonii Warszawa. Jeśli ktoś narzekał na embargo informacyjne narzucone na ekipę Legii Warszawa w kwestii przekazywanych historii, to zburzyli je właśnie kibole warszawskiej Polonii. Mnóstwo z opowiedzianych przez nich kwestii dla wielu z nas było do czasu tego wywiadu nomen omen czarną plamą. Takich smaczków, jakie poruszyli kibole Polonii dawno w „TMK” nie było.

Wraca „Sektor Prawa”, jednakże odmieniony, z nową osobą prowadzącą – wierzymy, że ta rubryka zagości na stałe, bo to wartość dodana dla każdego z nas. Nigdy nie wiemy, w jakiej znajdziemy się nagłej potrzebie, a swoje prawa (i jak je umiejętnie wykorzystywać) warto znać zawsze. Tym razem osoba zarządzająca tą rubryką jest kibolem z krwi i kości, co zresztą czuć już przy pierwszych wersach artykułu.

Swój fan club w części „Przedstawiamy fan cluby” szerzej zaprezentowali fanatycy Wisły Płock z miasta Sierpc.

Swoje wspomnienia w dziale „Wyjazdowicze” opisał kibol Zawiszy Bydgoszcz. Jest to zdecydowanie mocny punkt aktualnego wydania naszego pisma.

„Muzyka ulicy” tym razem przedstawia kapelę The Business. To kolejna kultowa już grupa, silnie związana z ruchem kibicowskim.

 

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” GKS Tychy, KSZO Ostrowiec Św., Resovia Rzeszów, Orzeł Przeworsk i Najmniejsi

– „Graffiti” Radomiak Radom

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments