Rok 2015 w wykonaniu Wiślackich patriotów

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do propagowania patriotyzmu w połączeniu z kibicowaniem naszej ukochanej Wiśle Kraków.

Zaczęliśmy od VII Pielgrzymi Kibiców na Jasna Górę, następnie gościliśmy wychowanków z domu dziecka z Gdańska, którymi opiekują się na co dzień zaprzyjaźnieni z nami fani Lechii. Następnie dzięki Waszej hojności mogliśmy rozwieźć kilkadziesiąt paczek dla małopolskich kombatantów oraz dla polskich kombatantów w Rumunii. Uczciliśmy pamięć zamordowanego przez komunistów gen. Fieldorfa Nila, przy zniszczonym przez lewackich pogromców bazgrołów muralu. Z bardzo dobrej strony pokazaliśmy się jako kibice patrioci na marcowym Marszu Żołnierzy Niezłomnych.

Zainstalowaliśmy na hali Wisły wystawę poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych. Aktywnie włączyliśmy się w organizację Wiślackiego Dnia Dziecka. Naszym największym ubiegłoroczny przedsięwzięciem, było goszczenie w pierwszy sierpniowy tydzień, grupy blisko 40 dzieciaków wraz z opiekunami z byłych wschodnich ziem polskich a obecnej Litwy i Białorusi.

Po wakacjach ruszyliśmy z jesienną ofensywą przyozdabiając krakowskie wiadukty okolicznościowymi transparentami przed wyborami parlamentarnymi. Byliśmy współorganizatorem krakowskiego Marszu Antyimigracyjnego. Przez cały rok organizowaliśmy wykłady historyczne których prelegentami byli min. ppłk. Tadeusz Bieńkowicz, dr Maciej Korkuć, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Szwagrzyk. I w reszcie po raz pierwszy w historii byliśmy współorganizatorami krakowskiego Marszu Niepodległości, na który kibice Wisły stawili się w ogromnej liczbie. Koniec roku to oczywiście wielka świąteczna zbiórka dla kombatantów oraz wiślackich rodzin potrzebujących dzięki czemu obdarowaliśmy kilkadziesiąt rodzin przed świętami a pozostałe kilkadziesiąt zostanie rozwiezione w najbliższych dniach na terenie całego województwa małopolskiego oraz dla polskich kombatantów na dzisiejszej Ukrainie. Koniec roku zwieńczyliśmy zaproszeniem kombatantów na coroczny Wiślacki Opłatek.

Oby 2016 rok był równie udany jak poprzedni, pod znakiem Białej Gwiazdy i Orła Białego.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments