Sparing: Stomil Olsztyn – Polonia Bydgoszcz 13.01.2018 17 stycznia 2018

Na 13 stycznia przypadł pierwszy sparing Stomilu, który za sprawą kibiców rozegrany został ze zgodowiczem z Bydgoszczy. Tego dnia przypadło świętowanie 22-lecia zgody pomiędzy obiema ekipami. Podczas sparingu nie zabrakło sporej ilości różnej pirotechniki, oraz dopingu dla obu drużyn. Po meczu większość kibiców udała się do jednego z olsztyńskich lokali, gdzie do późnych godzin umacniano zgodę.

 

Relacja kibiców Stomilu Olsztyn:

Pierwszy mecz sparingowy w 2018 roku postanowiliśmy rozegrać z Polonią Bydgoszcz. Nasz klub nie robił problemów i zgodził się na rozegranie takiego zgodowego spotkania w Olsztynie. Wiedząc już, że sparing został „przyklepany”, postanowiliśmy wspólnie z naszymi biało-czerwnonymi braćmi przygotować oprawę tego meczu. Do Olsztyna przyjechało ok. 80 naszych ziomali z 5 flagami.

My wywiesiliśmy dwie flagi Stomilu. W trakcie pierwszej połowy odpalonych zostało 40 rac, petardy, świece dymne oraz poleciały serpentyny. W drugiej części spotkania odpalamy kolejne świece, 40 rac i wyrzutnie rakiet.

Doping prowadzimy przez całe spotkanie dla jednej i drugiej drużyny. Łącznie odpalonych zostało 80 rac, 30 świec dymnych, setki petard hukowych i wyrzutnie rakiet. Oprawa tego zgodowego sparingu była naprawdę godna. Przez obiekt i w jego okolicach przewinęło się tego dnia ok. 300 kiboli. Po zakończeniu meczu udajemy się do wcześniej wynajętego lokalu i tam umacniamy naszą długoletnią zgodę! OKS&BKS!

 

Relacja kibiców Polonii Bydgoszcz:

„Rok w którym przypadają 22 lata zgody między Polonią a Stomilem rozpoczynamy  sparingiem w Olsztynie  na którym meldujemy się w około 80 osób z kilkoma flagami. Na meczu wspólnie dopingujemy piłkarzy obu drużyn odpalając przy tym sporą ilość pirotechniki. Po meczu przenosimy się na imprezę do jednego z Olsztyńskich lokali. Wielkie dzięki dla Stomilu za gościnę !

źródło: stomil.olsztyn.pl