Soła Oświęcim – Unia Oświęcim 27.01.2019 29 stycznia 2019

W minioną niedziele odbyły się coroczne derby Oświęcimia, które organizowane są z okazji wyzwolenia miasta. Sympatycy Unii na to spotkanie zorganizowali wspólny przemarsz, na meczu pojawiła się również oprawa, do której odpalono sporą ilość różnej pirotechniki. Więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Kibice Unii Oświęcim:

Na coroczne, zimowe derby Oświęcimia, zaczęliśmy się mobilizować głównie w internecie około 2 tygodnie przed meczem. Kilka dni przed spotkaniem nagrywamy również krótką zapowiedź spod stadionu solarzy. Po tym fakcie dochodziły Nas głosy, że w obawie przed hordą kiboli z Legionów, rywale chcieli odwołać derby. Wszystko jednak poszło zgodnie z planem i o godzinie 11 zaczęliśmy się zbierać w wyznaczonym miejscu. Stamtąd ruszyliśmy już w dobrej liczbie na tereny zalewowe.

Mecz niestety rozegrano na sztucznym boisku a my musieliśmy stać za płotem orlika. Na początku spotkania UUltrasi wieszają oprawę UNIA OR DIE z dwoma starannie wykonanymi motywami.

Po chwili już można było usłyszeć odliczanie, które poprzedziło to na co wszyscy czekali. Na sam początek nadzór pirotechniczny odpalił konkretną wyrzutnię oraz 45 rac, które zajebiście rozświetliły transparent. Gdy dym już opadł, odpalono stroboskopy a w tle dało się słyszeć co chwilę wybuchające achtungi. Następnie odpalono sporo świec dymnych, które na kilka minut przetrwały spotkanie.

Aby się nie nudzić wpadliśmy na pomysł bitwy na śnieżki, która po chwili zamieniła się na grupowe MMA. Z racji, że gra na boisku wyglądała dosłownie kiepsko, większość meczu byliśmy zajęci swoją bitwą.

W drugiej połowie, na płocie wieszamy flagi osiedlowe, w tym 2 płótna Rewir ZaSoLe i BEMOWO, które tego dnia zaliczają swoje debiuty. W podstawowym czasie gry na boisku było 1-1. Derby rozstrzygnęły się dopiero po serii rzutów karnych, w których zwyciężyła jedyna duma miasta.

Podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną i zaczęliśmy się rozchodzić. W tym momencie swój popis dała krakowska psiarnia, która zawija łącznie 3 osoby od Nas, za rzekome ubliżanie im. Czym by była niedziela w pracy bez premii… Łącznie po naszej stronie na meczu ponad 200 osób, w tym konkretne wsparcie Ruchu w około 70 osób i Hejnał 5 osób. Dziękujemy! Puchar jest Nasz a psom ch** w dupe!