Jeziorak Iława – KS Drwęca 16.09.2018 20 września 2018

Prawdziwe piłkarskie święto w Iławie popsuła olsztyńska milicja, gospodarze pod koniec pierwszej połowy opuszczają swój sektor, goście rezygnują z prezentacji oprawy. Więcej w obszernych relacjach zainteresowanych stron. PIŁKA NOŻNA BEZ MILICJI!

 

Ultras Fans Jeziorak:

Na koniec wyjątkowo ciekawego września przyszło nam się zmierzyć z nowomiejską Drwęcą. W mieście zawisło 600 okazjonalnych plakatów, kilkanaście transparentów, a w necie pojawiła się pionierska zapowiedź video chłopaków z Ostródzkiej. O niedzielnym wydarzeniu mówiło się dosłownie wszędzie. Miejscem przedmeczowej zbiórki wszystkich Jeziorowców, bez niespodzianek, okazał się park. O godzinie 13 pod Żabę zaczęły docierać pierwsze osiedla i po kilkunastu minutach pochód ruszył w stronę stadionu. 6 dniowa mobilizacja przyniosła zadowalający efekt w postaci 150 głów na sektorze. W tej liczbie delegacje kibiców Lechii Gdańsk i 14 kibiców Bytovii.

W pocie czoła do meczu przygotowywali się ultrasi, którzy tego dnia chcieli zaprezentować coś ekstra. No i udało się. Na wejście piłkarzy choreografia, na pewno jedna z najlepszych w historii: wymowny, 20 metrowy trans „GENETYCZNA DOMINAC(J)A”, wycinana sektorówka i sreberka. Najpierw naszemu ultrasowi zaświeciły się oczy, następnie zapłonęło wokół niego 80 stroboskopów, a na koniec niezidentyfikowani sprawcy odpalili 12 (tyle lat ma grupa UFJ) białych rac.

W czasie prezentowania oprawy w stronę zakola ruszyły spore oddziały olsztyńskiego ZOMO. Po kilku chwilach na sektorze mieliśmy oddział białych kasków oraz zastęp krymuchów, nagrywających wszystko z odległości 3 metrów. Podczas wieszania flag kilku reprezentantów milicji obywatelskiej wpada pod płot i na oślep wyciąga jednego chłopaka. Pozostali w asyście wycelowanych miotaczy gazu jeszcze bardziej nacierają na zakole.

Widząc do czego zmierzają działania „stróżów prawa” i brak jakiejkolwiek reakcji ludzi z klubu po prostu wychodzimy ze stadionu. NIE BĘDZIEMY STAĆ Z PSAMI NA JEDNYM SEKTORZE. Gości lekko ponad 7 dyszek (w tym 11 Olimpia Grudziądz). Mieli ze sobą 3 flagi i trans.

Policja zniszczyła prawdziwe święto. Nie tylko nam – tym najzagorzalszym, szalikowcom, kibicom z młyna. Policja zniszczyła święto wszystkim fanom futbolu, którzy tego dnia przyszli zobaczyć hitowy pojedynek z serii tych, o które naprawdę trudno w ostatnich latach. Druga połowa niedzielnego meczu to obraz tego jak ten stadion wygląda bez nas i jak będzie wyglądał jeżeli sytuacja w przyszłości nie ulegnie zmianie.

Wspólnie z zarządem, gigantycznym nakładem pracy, podnieśliśmy ten klub z kolan. Klub, który w chwili obecnej jest profesjonalnie zarządzany, może pochwalić się świetną atmosferą, kilkudziesięcioma sponsorami, stałą publiką na Sienkiewicza i zgranym składem oddanym na wyjazdach. Od kilku lat pracujemy na NOWE, DOBRE imię WIELKIEGO JEZIORAKA i ogromny szacunek bracia, że nie daliśmy się sprowokować. Bez żadnych ekscesów po prostu opuściliśmy nasz dom. Cała publika zgodnie przyznaje, że tego dnia to policja stworzyła prawdziwe zagrożenie dla ludzi, którzy całymi rodzinami przyszli obejrzeć dumę naszego miasta.

A.C.A.B.

 

Klub Sportowy Drwęca:

Mecze z Jeziorakiem od zawsze budziły w nas fanatykach Drwęcy wielkie emocje, i tym razem nie było inaczej, mobilizacja w naszych szeregach rozpoczęła się dwa tygodnie przed meczem liczne plakaty wypuszczone w miasto jak i transy spowodowały spore zainteresowanie, na tydzień przed nagrywamy zapowiedź która dodatkowo podkręciła rangę tego wydarzenia. Cała przedmeczowa propaganda daje dobry wynik i na sektorze w Iławie meldujemy się w 90 osób (w tym 11 OG, wielkie dzięki za wsparcie).

Co do samego meczu miało być wielkie kibicowskie święto, które zostało zniszczone przez smutnych panów w białych kaskach, po tym jak Jeziorak prezentuje oprawę zaczyna się zawijanie na co zarówno my jak i miejscowi fani reagujemy bluzgami w stronę Policji, pod koniec pierwszej połowy gospodarze opuszczają sektor.

Tego dnia rezygnujemy z odpalania pirotechniki i zaprezentowania patriotycznej oprawy, widząc nastawienie milicji. Co do boiskowych wydarzeń przegrywamy kolejny mecz hokejowym wynikiem 5-1, martwi postawa naszych grajków kolejne kolejki uciekają, a my zajmujemy ostatnie miejsce z dorobkiem 1 pkt.

A.C.A.B