Ultrasi Zagłębia Lubin wystosowali sprostowanie odnoszące się do sobotniego spotkania 16 maja 2022

Na facebookowym profilu Orange City Boys ’03 pojawiło się sprostowanie odnoszące się do spotkania Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, podczas którego na sektorze gości wisiał transparent o treści „PIŁKA NOŻNA BEZ rakowa”, ponadto lubinianie dementują informację o zamkniętym sektorze dla przyjezdnych.

 

Orange City Boys ’03:

Nie chcieliśmy przed meczem wyjaśniać pewnej bardzo istotnej kwestii. Głównie dlatego, iż braliśmy pod rozwagę ewentualny kontakt ze strony Rakowa aż do ostatniej chwili. Jako że mecz już się odbył, czas najwyższy na sprostowanie.

Podczas tegorocznej majówki polscy kibice przeżyli bardzo nieprzyjemną sytuację. Kiedy oczy wielu z nas zwrócone były na rozgrywany na Stadionie Narodowym finał Pucharu Polski doszło do naruszenia niepisanych zasad, które powszechnie w świecie kibolskim zamykają się w określeniu „solidarność kibicowska ponad podziałami”.

Tak dla przypomnienia, chodzi o sytuację gdy Raków wszedł na Stadion Narodowy mimo zakazu wnoszenia flag (nadanym przez lewaka Trzaskowskiego) i mimo konsekwentnego „nie wchodzenia” na ten mecz fanów Lecha Poznań. Albo ich pokonała presja janków albo chęć obejrzenia meczu była większa niż wartości o które trzeba zawsze walczyć, takimi na pewno jest obecność flag na meczach.

W związku z powyższym postanawiamy „wspierać” nielojalnościowy ruch Rakowa. Przed meczem (Zagłębie – Raków, w Lubinie) korzystamy z pewnego prawa, dzięki któremu uniemożliwiamy wysyłkę biletów zamówionych przez Raków. Dodatkowo w trakcie meczu na sektorze przyjezdnych widnieje transparent „Piłka nożna bez rakowa”.

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy ze strony Rakowa był brak kontaktu, co nas dziwi gdyż słyszeliśmy o zamówionym pociągu na ten mecz.

Więc podsumowując: sektor w Lubinie nie jest zamknięty (jak fałszywie podaje Raków), zapraszamy wszystkich przyjezdnych.

Z Pozdrowieniem dla lojalnych ekip: Ch*j z zakazami, kibole ponad podziałami!