Komunikat Jagiellonii Białystok 27 kwietnia 2018

Ostatnio głośno było wokół meczu, który odbędzie się 6 maja w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia podejmować będzie drużynę Legii Warszawa. Wszystko przez pismo wysłane do Warszawy, w którym została zawarta informacja o nie wpuszczeniu na sektor gości elementów tzw. oprawy meczowej, flag i symboli klubowych. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Następnie zarząd Legii wystosował specjalny komunikat, przeczytać go można TUTAJ. Teraz czas na stanowisko klubu z Podlasia.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 23.07.2017 | Fot. Ola

 

Komunikat Jagiellonii Białystok:

W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie służb porządkowych, przedstawicieli miasta i spółek miejskich, Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa przed zaplanowanym na 6 maja 2018 roku meczem 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa.

W związku z planowanym przyjazdem kibiców gości przedstawiciele stołecznego klubu zostali poinformowani, że nie będzie możliwe wniesienie na trybuny elementów oprawy meczowej, oraz wielkoformatowych symboli klubowych, takich jak flagi i sektorówki, co nie spotkało się ze sprzeciwem ze strony przedstawicieli Legii Warszawa. Naszą decyzję motywujemy obawami o zakłócenie porządku na terenie imprezy masowej spowodowanej możliwym sprofanowaniem na trybunach Stadionu Miejskiego barw Jagiellonii, które zostały utracone w maju 2013 roku, a później wielokrotnie profanowane podczas meczów Legii z Jagiellonią.

Wbrew obiegowym opiniom, które ku naszemu zdziwieniu pojawiły się w mediach i stały się obiektem ożywionych dyskusji, fani warszawskiego zespołu będą mogli wejść na trybuny w szalikach, czapkach, koszulkach oraz innych częściach garderoby identyfikujących ich jako kibiców Legii Warszawa.

źródło: jagiellonia.pl