Komunikat Legii dot. działań Jagiellonii 25 kwietnia 2018

Klub Jagiellonia Białystok przysłał wczoraj do Warszawy pismo w sprawie nadchodzącego meczu z Legią, w którym poinformował, że kibice Legii mają zakaz wnoszenia na tym wyjeździe… barw swojego klubu. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Po całej sytuacji zarząd Legii Warszawa wystosował specjalny komunikat.

 

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 14.02.2016 | Fot. Piotr Kucza

 

Komunikat Legii Warszawa:

Informujemy, że Legia Warszawa przesłała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. wniosek o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych i powszechnie przyjętych standardów w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców klubu na mecz organizowany w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy na stadionie w Białymstoku w dniu 6 maja 2018 r. Legia Warszawa zwróciła się do Komisji Ligi z prośbą o możliwe najszybsze rozpatrzenie wniosku.

 

Jagiellonia powoli zaczęła się wycofywać z zakazu. Kamil Świrydowicz z biura prasowego Jagiellonii skomentował całą sytuację. – Pismo absolutnie nie zabrania wniesienia przez kibiców koszulek czy szalików w barwach Legii. Chodzi o elementy oprawy czy flagi. Nie organizujemy również transportu dla gości, gdyż nie ma tego w przepisach. W większości miast jest właśnie tak, że transport z dworca przyjezdni organizują sami. W związku z meczem z Legią, nie zamierzamy podejmować dodatkowych środków bezpieczeństwa poza tymi, które organizujemy zwykle przy okazji spotkań ze statusem podwyższonego ryzyka – stwierdził. 

źródło: legia.net