LIVE: Na Stadionach 10-13.02.2023 10 lutego 2023

„NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!


EKSTRAKLASA:

Stal Mielec – Raków Częstochowa 10.02.2023

Relacja Stali Mielec:

W piątkowy wieczór podejmujemy u siebie lidera ekstraklasy, drużynę Rakowa Częstochowa. Po dość niezłym spotkaniu zdobywamy punkt, remisując bezbramkowo mecz. Mecz ogląda blisko 4,5 tysiąca osób. Kolejny przystanek to piątkowy mecz w Krakowie, gdzie podejmiemy drużynę Cracovi. Zachecamy wszystkich do zapisów na wyjazd. Jedziemy po pierwsze trzy punkty w tej rundzie.

 

Raków Częstochowa:

 

Lechia Gdańsk – Widzew Łódź 10.02.2023

Relacja Ultras Lechia Gdańsk:

Siemanko!
Po takim dniu, jak wczoraj, mamy prawo uważać, że przerwa zimowa została przepracowana kibicowsko całkiem dobrze. Trzeci mecz w tej rundzie, dwie oprawy i niezły wyjazd do Zabrza, to cieszy. Nareszcie proporcje na stadionie wyglądały tak, jak wyglądać powinny. Pełna klatka, dobra frekwencja na zielonej, a reszta stadionu to już obraz nędznego marketingu uprawianego przez zarządzających naszym klubem. Wieloletnie zaniedbania odbijają się czkawką. Wróćmy jednak do tego co nasze. Ogromne podziękowania i szacunek dla grup kibicowskich, dzielnic i fanklubów, które w tych ciężkich czasach angażują się ze zdwojoną siłą, by dbać o biało-zieloną społeczność. Ten mecz pokazał, że ta ciężka praca przynosi efekty, oby tak dalej!

Jeśli chodzi o oprawę. Zdecydowaliśmy się na zacytowanie Wirgiliusza, „Jeśli nie nakłonię niebios, poruszę piekło”. W sytuacji, w której się znaleźliśmy organizacyjnie, sportowo i na innych płaszczyznach, to hasło ma pokazać, że dobro Lechii wymaga wszelkich poświęceń. Musimy walczyć, choćby to wymagało poruszenia piekła. Transparent uzupełniła sektorówka ukazująca postacie anioła i diabła dzierżących w dłoniach biało-zielone barwy. Nad ich głowami rozpostarty został sztandar z herbem naszego ukochanego klubu. Dopełnieniem były machajki barwówki i odpowiednio dobrana pirotechnika. Wydaje się, że efekt końcowy Wam się spodobał, to dla nas najważniejsze.

Czas na wyjazd do Kielc. Specjal zapełnia się w bardzo dobrym tempie. Jeśli z jakiś powodów czekacie z kupnem biletu, to nie ma na co czekać, bo może być za późno. Gdańskie Chamy ruszają w trasę, musisz być z nami! Tydzień później (25.02, godz. 20:00), widzimy się na meczu z Radomiakiem Radom. Liczymy, że uda się utrzymać zaangażowanie i frekwencję na naszej trybunie. Grupy, fankluby, dzielnice, kolejne wyzwania, do dzieła!

Dziękujemy Wam za wsparcie, każdą złotówkę wrzucaną do puszek i zakupione od nas gadżety. Pokazujecie, że to co robimy ma sens i napędzacie nas do dalszego działania.

AVE ULG!
Jeśli nie nakłonię niebios, poruszę piekło

 

Relacja Stomilu Olsztyn:

Na meczu w Gdańsku obecna 60 osobowa delegacja kiboli Stomilu Olsztyn z flagą.

 

Relacja Widzewa Łódź:

Pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej za nami. W niemal komplecie, czyli 1850 osób stawiamy się na sektorze w Gdańsku. Na stadion z różnych powodów nie wchodzi kilkanaście osób, a część kibiców na wyjazd nie pojechała, mimo opłaconych pakietów. W naszą liczbę wlicza się dobra ekipa Elany Toruń ( jeśli będą chcieli określą się sami ) oraz 30 fanów Ruchu – jak zawsze dziękujemy za wsparcie naszym przyjaciołom.

Podróżujemy dwoma pociągami specjalnymi z postojami w Toruniu, gdzie dosiadają się nasi ziomkowie z Elany. Duże zaskoczenie to wchodzenie na stadion. Szybka i bezproblemowa kontrola oraz praca kołowrotków, i na około 40 minut przed pierwszym gwizdkiem, wszyscy jesteśmy już na sektorze. Mamy ze sobą kilkanaście flag. Praktycznie wszyscy na sektorze ubrani jesteśmy na czerwono, co daje świetny efekt! Jesteśmy z tego dumni podwójnie, ponieważ jest to efekt wożenia swoich barw przez każdego kibica z osobna – a nie jak to ma miejsce w niektórych ekipach, przykazu noszenia i kupowania jednakowych koszulek z góry. U nas się nosi na czerwono i nie trzeba nikogo do tego zmuszać.

Nasz doping uważamy za średni z momentami dobrych zrywów. Szczególnie w drugiej połowie były chwile kiedy jechaliśmy na dobrym poziomie. Przed meczem dogrywamy nową zwrotkę do kawałka Kizo Oficjalnie ( kibica Lechii ) który na swoich socialach opublikował parę wersów ( wersja od nas w komentarzach ). Piłkarze remisują mecz i po spotkaniu podchodzą pod sektor. Śpiewamy im kilka pieśni a po około godzinie organizator otwiera bramy i opuszczamy stadion wracając do specjali. W Łodzi jesteśmy o 6 nad ranem. Następny wyjazd – Warszawa.

 

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 11.02.2023

 

Relacja Korony Kielce :
Do Wrocławia pociągiem kursowym dojeżdża 105 najwierniejszych kibiców Korony

 

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 11.02.2023

 

Relacja Pogoni Szczecin:

Wczoraj 211 osób na dalekim wyjeździe w Białymstoku. Mamy ze sobą 5 flag oraz transparent dla tragicznie zmarłego w tygodniu Ś.P Jarosława.

 

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 12.02.2023

 

Legia Warszawa – Cracovia 12.02.2023

 

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 12.02.2023

 

Warta Poznań – Miedź Legnica 13.02.2023


I LIGA:

Wisła Kraków – Resovia Rzeszów 10.02.2023

 

Unia Tarnów w drodze na dzisiejszy mecz Wisły z Resovią:

 

Ruch Chorzów – Chrobry Głogów 11.02.2023

 

Relacja Chrobrego Głogów:

Tegoroczna inauguracja rundy wiosennej wypadła nam na Górnym Śląsku meczem z Ruchem Chorzów. Interesujący przeciwnik oraz ciekawy kibicowsko teren sprawiły, że udało się rozruszać wiarę i całkiem przyzwoicie wejść w nowy rok. Po drodze było rzecz jasna kilka komplikacji, bo dość długo nie było wiadomo, gdzie przyjdzie nam dane pojechać. Ostatecznie Ruch domowe mecze rozgrywa w Gliwicach i to sektor gości na tym stadionie był pierwszym zaliczonym przez pomarańczowo-czarną wiarę w roku 2023!

Łącznie na Górnym Śląsku pojawiło się 117 osób głogowsko-gorzowskiej grupy turystycznej, w tym całkiem sporo starszych i zasłużonych dla ruchu kibicowskiego wyjazdowiczów. Wyjazd do Gliwic zostanie zapamiętany jako zajebiście klimatyczna wyprawa w dobrym gronie. Warto wspomnieć, że w autokarze dinozaurów Chrobrego większość załogi ma na koncie trzycyfrową liczbę wypraw na nasz ukochany klub! Piłkarsko było blisko całkiem dobrego wyniku, ale kontrowersyjny karny w doliczonym czasie gry dał gospodarzom zwycięstwo.

Wyjazd do Gliwic to już historia. Przed nami domowy mecz z Chojniczanką oraz klimatyczny wyjazd do Łodzi na ŁKS. Namawiać znajomych i widzimy się na najbliższych meczach! Lata mijają, ale pasja pozostaje ta sama! Z nami w Gliwicach obecnych 26 kibiców Stilonu Gorzów. Na powrocie świętujemy urodziny jednego z naszych zgodowiczów – wszystkiego dobrego!

MZKS & ZKS!

 

Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 11.02.2023

 

ŁKS Łódź – GKS Tychy 12.02.2023

 

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 11.02.2023

 

Relacja Arki Gdynia:
Spragnieni wrażeń i wyjazdowych wojaży meldujemy się w Sosnowcu w komplecie 400 osób.

 

Relacja Tczewskiej Arki:

Wracamy na kibicowski szlak! Po przerwie zimowej dobrze zaczynamy rok i na wyjazd do Sosnowca udajemy się w 74 osoby! Zabieramy ze sobą 2 flagi – „TCZEW ” oraz „PDW MARCHEWA”. Piłkarze wygrywają mecz i cenne 3 punkty jadą z nami do Gdyni! TCZEW ZNACZY ARKA!

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice 12.02.2023

Relacja GKS-u Katowice:

Wczoraj jesteśmy obecni w Niecieczy w 1260 osób (39 Banik, 4 Spartak Trnava). Na meczu prezentujemy oprawę SIŁA KLUBU SĄ KIBICE – GKS KATOWICE, która w połączeniu z morzem szali daje bardzo fajny efekt. Debiut zalicza nowa flaga wszystkich katowickich dzielnic NASZE KATOWICE. Dziękujemy naszym przyjaciołom za wsparcie, a zarządowi z Niecieczy za duże zwiększenie puli biletów i prokibicowską postawę.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 12.02.2023

 

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH