Koniec protestu!

Kibice Jagiellonii podjęli decyzję o powrocie na trybuny. Oto treść oświadczenia zamieszczonego przez Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok „Dzieci Białegostoku”:

Protest dobiega końca, a kibice Jagiellonii Białystok wracają na trybuny stadionu przy ul. Słonecznej już na sobotni mecz z Koroną Kielce!

Od sierpnia prowadziliśmy protest w postaci bojkotu meczów w Białymstoku, mogąc zaobserwować bardzo wyraźne tego skutki. Uderzał brak dopingu oraz flag, frekwencja spadła o całe setki. Ten czas owocował jednak w spotkania i rozmowy z wieloma stronami, zarówno kibicami, jak i klubem. W następstwie osiągnięto to, co w tej chwili jest najbardziej możliwe: porozumienie z klubem w sprawie sytuacji kibiców Jagiellonii na meczach, którą chce poprawiać w ramach swoich możliwości. Regulamin narzucony przez policję zostanie zmieniony w przerwie zimowej na inspirowany ogólnopolskim, proponowanym przez Ekstraklasę, która zareagowała na problemy wielu klubów. Ponadto nic już nie stoi na przeszkodzie, by podróżować za naszą drużyną po Polsce, wobec czego udamy się już na najbliższy wyjazd do Wrocławia.

Jeśli zaś chodzi o policję na stadionie, zdążyliśmy się przekonać, że jest ona obecnie niereformowalna za sprawą tych, którzy uparli się na osiągnięcie sukcesów „po trupach” ruchu kibicowskiego w Białymstoku. Jest to niemożliwe, jako że ów ruch ma się bardzo dobrze i w dalszym ciągu będzie się rozwijać. Aczkolwiek w tym miejscu musimy oprzeć się na słowach zawartych na stronie komendy wojewódzkiej po ostatnim meczu w Białymstoku, gdzie poinformowano o zmniejszeniu liczby policjantów, a biorąc pod uwagę fakt, że ich interwencje nie były potrzebne od dawna, w sobotę powinno być ich na stadionie równie niewielu. W innym wypadku kolejny raz potwierdzi się, jaka jest waga słów przedstawicieli tego organu, którzy od ponad roku obiecują zmniejszenie liczby mundurowych.

W rzeczywistości szereg rozmów z wieloma stronami pokazał, że na obecną chwilę zrealizowano wszelkie możliwe rozwiązania. Teraz wszyscy musimy zacząć na powrót budować atmosferę na stadionie i atmosferę wśród kibiców. Pamiętajcie, że nie tylko DB, grupy kibicowskie, fan cluby, ale wszyscy fani tworzą ruch kibicowski Jagiellonii. Każdy jest częścią tych trybun, głosem kibiców – DAJMY TEMU UPUST W SOBOTĘ I POWRÓĆMY NA STADION Z MOCĄ GODNĄ JAGIELLONII BIAŁYSTOK!

DO ZOBACZENIA NA „ŻÓŁTO-CZERWONYCH DERBACH” W NASZYCH NAJPIĘKNIEJSZYCH BARWACH I ŚPIEWEM NA USTACH!

źródło: www.jagiellonia.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments