Francuz dziękuje za uratowanie życia!

Dzięki pomocy swoich braci po szalu, udało się zorganizować ogólnopolską zbiórkę, dzięki której „Francuz” – kibic Pogoni Szczecin, dostał szansę na drugie życie.

Poniżej wklejamy podziękowania ze strony Razem dla Francuza:

„Czas podsumować akcję oraz to, co zdarzyło się w ciągu ostatniego miesiąca.

Na początku, chcemy podziękować Wam w imieniu „Francuza” oraz wszystkich organizatorów akcji, za zainteresowanie losem naszego przyjaciela z trybun i nie tylko. Odzew na zamieszczony przez nas apel o pomoc przerósł najśmielsze oczekiwania. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu sprawą, w niezwykle krótkim czasie, udało się zebrać kwotę niezbędną do wykonania operacji ratującej życie naszego przyjaciela.

Pod koniec sierpnia Marcin dowiedział się, że choroba nowotworowa, z którą zmaga się od 2001 roku, powróciła. Jedyną szansą na przeżycie okazała się operacja, której (dzięki natychmiastowej pomocy znajomych) mógł poddać się we Francji. Problemem nie do przeskoczenia okazały się wysokie koszty leczenia, dlatego też Marcin zwrócił się z prośbą o pomoc do Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”.

Podjęliśmy się zadania zorganizowania koleżeńskiej zbiórki środków przeznaczonych na pomoc dla Marcina. Jako organizatorzy chcemy podziękować każdemu, kto chociażby w najmniejszym stopniu przyczynił się do powodzenia całej akcji. Zaoferowana przez Was pomoc nadchodziła praktycznie z całego świata. Dziękujemy również za wszystkie pomysły, umożliwiające zgromadzenie środków na operację oraz za słowa otuchy, które podnosiły „Francuza” na duchu w trudnych dla niego chwilach. Zapewniamy, że wszystkie uzbierane środki finansowe przekazaliśmy Marcinowi i zostały one w całości wykorzystane na jego operację, która odbyła się 23 września br.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało się doprowadzić naszą akcję do szczęśliwego zakończenia. Udowodniliśmy po raz kolejny, że każdy z nas może liczyć na pomoc kibicowskiej braci. W obliczu prawdziwych problemów, potrafimy się zjednoczyć jak nikt inny – a gdy sytuacja tego wymaga – umiemy działać wspólnie i ponad podziałami! Jeszcze raz, serdecznie Wam dziękujemy!”

POLSKA KIBOLSKA!

źródło: Razem dla Francuza

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments