Flota Świnoujście – Gwardia Koszalin 17.09.2022

Nikt się nie spodziewał, że najwięcej atrakcji w miniony weekend przyniesie nam spotkanie w Świnoujściu, gdzie miejscowa Flota na własnym stadionie podejmowała drużynę Gwardii Koszalin.

Gospodarze wystawili około 170-osobowy młyn, tego dnia mogli liczyć również na 32-osobowe wsparcie Falubazu i 18-osobową delegację kibiców Vinety Wolin. Sektor przyozdabiało 6 flag, oraz 3 transparenty. Miejscowi Ultrasi na pierwszy gwizdek sędziego zaprezentowali old schoolową oprawę, składającą się z 130 serpentyn i pociętych gazet, całość uzupełniło 10 machajek w barwach na kijach.

Gdy podczas drugiej połowy, na sektorze gospodarzy rozwinięto sektorówkę i przygotowywano się do odpalenia pirotechniki, w stronę Floty ruszyła Gwardia z Koalicjantami. Doszło do bezpośredniego starcia, które trwało około 3 minuty. Więcej możemy dowiedzieć się z relacji samych zainteresowanych.

Gwardia licznie zapełniła sektor gości, tego dnia w skład ekipy wyjazdowej wchodzili również sympatycy Arki Gdynia, Górnika Konin i Gryfa Wejherowo (z którymi w sobotę oficjalnie została przybita zgoda). Wyjazdowicze do Świnoujścia przywieźli sporą ilość flag, które większość spotkania przyozdabiały sektor dla przyjezdnych.

Relacja Floty Świnoujście:

Szalone lata 90te!!! Jak za dawnych lat!! Tak w skrócie można opisać to co się działo… W naszych szeregach udana mobilizacja i wystawiamy solidny młyn liczący 160-170 osób w tym wsparcie naszych ziomali z Falubazu Zielona Góra (32) oraz Vinety Wolin (18) Wielkie dzięki za wizytę!! Wywieszamy 4 flagi Floty: ACAB, West Coast, Flota Świnoujście i Wyspiarze a także 2 flagi Falubazu: Brothers oraz Zibi PDW. Ponadto wywieszamy 3 transparenty: (Pamiętamy 17.09.39r., Kadis PDW a także dla chłopaków z Zielonej Kuba&Gubek PDW). Na 1 gwizdek rzucamy 130 serpentyn oraz pocięte gazety w asyście 10 machajek w barwach na kijach – typowa old schoolowa oprawa!

Atmosfera gorąca zarówno na trybunach jak i boisku. Doping był głośny i donośny czyli taki jaki powinien być zawsze!! W drugiej połowie zdarzyło się to czego nikt się nie spodziewał ale na co każdy liczył. Podczas gdy prezentujemy sektorówkę i szykujemy się do odpalenia piro z klatki dla przyjezdnych wysypuje się Gwardia i jej koalicjanci…

Szybka nasza reakcja i część osób skacze przez płot a inni otwierają furtkę i na bieżni dochodzi do bezpośredniego starcia!! Mimo przewagi liczebnej przyjezdnych podejmujemy rękawice i stawiamy im dzielnie czoła! Nikt nie cofa się nawet o metr! Konfrontacja trwa jakieś 3 minuty aż wjeżdżają psy i wszyscy zainteresowani wracają na swoje sektory. Wyrównana walka z naszej strony żadnych KO za to kilku przyjezdnych zaliczyło kontakt z podłogą. Nie straciliśmy żadnych barw wszystkie flagi obronione sektor niezdobyty!! Jedynie 3 osoby od nas mocnej zagazowane przez ochronę i 1 osoba z dziura w ręce z powodu płotu…

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia lub wątpliwości co do przebiegu starcia to jest masa zdjęć i filmików które każdy może sobie obiektywnie zinterpretować. Mecz przerwany na 10 minut a po wznowieniu do końca spotkania już spokój z dużą wymianą uprzejmosci!! Opuszczamy stadion ciut wcześniej a mimo to dochodzi do ganianek z psiarnią w różnych punktach miasta… Jeśli chodzi o liczę gości to Gwardia określi się sama z nimi Arka Gdynia, Górnik Konin i Gryf Wejherowo (niech poćwiczą jak poprawnie wywieszać flagę – gamonie). Podsumowując FLOTA pokonała na boisku gwardię 3-0 a na trybunach odbył się spektakl którego dawno nie było na stadionie przy ul. Matejki 22!! Na pewno ten dzień zapadnie w naszej pamięci i kolejny raz 17 września to jest jakaś magiczna data… DERBY DLA FLOTY!! TWIERDZA UZNAM NIE ZDOBYTA!!!

Relacja Gwardii Koszalin:

Mecz z Flotą w Świnoujściu od dłuższego czasu zapowiadał się ciekawie, ponieważ gospodarze kilka spotkań temu wrócili na trybuny po dłuższej nieobecności. Historia spotkań w Świnoujściu także była ciekawa. Po obu stronach mobilizacja, co przełożyło się na dobre liczby. Na wyjazd ten wybieramy się w 141 osób (41 Gryf Wejherowo,7 Kaszubia Kościerzyna,7 Górnik Konin.)

Wejście na stadion sprawne i równo z gwizdkiem meldujemy się w sektorze gości. Na płocie tego dnia fany chłopaków z Wejherowa i Konina oraz 6 gwardyjskich w tym dawno niewidziana 30-metrowa Pomorska Brygada Gwardyjskich Wojowników.

Od początku meczu wymiana uprzejmości z gospodarzami. Podczas spotkania oficjalnie zostaje przybita zgoda z Gryfem Wejherowo. Z tej okazji postanawiamy jeszcze bardziej podgrzać atmosferę na stadionie i niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy wyłamujemy ogrodzenie i biegniemy pod sektory Floty. Część osób postawiła się broniąc głównie flag, a resztę stać było tylko na rzucanie butelkami, puszkami i kijami od flag. Na dobre klapsy załapuje się także ochrona miotająca gazem. Akcja trwa dobre 3 minuty,a całość kończy wjazd psów. Po meczu psy zawijają kilka osób,a my jesteśmy trzymani parę godzin pod stadionem. W Koszalinie jesteśmy dopiero o 2 w nocy. Kto nie był niech żałuje. Gwardia&Gryf Wejherowo! Do zobaczenia na szlaku!

Relacja Gryfu Wejherowo:

Wczoraj w 41 osób wspieramy Gwardie na ich wyjeździe w Świnoujściu. Mocny wyjazd z ciekawymi wydarzeniami na stadionie, zawiało latami 90. Sami nie będziemy tego komentować kto był to widział a szczury ze Świnoujścia niech dalej w internecie szczekają.

Po meczu psy wariują i zaczynają się zawijki, po kilku godzinach wszyscy są wolni i wyjeżdżamy razem ze Świnoujścia. Od dnia 17.09.2022 po wielu latach wspólnych bojów Gryf Wejherowo i Gwardie Koszalin oficjalnie łączy zgoda. Podziękowania dla Gwardzistów za gościnę.