VI Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego 11.07.2015 15 lipca 2015

Relacja Kibiców Widzewa:

Lato, nie tylko pora odpoczynku od kibicowania, ale także czas wszelakich turniejów organizowanych przez kibiców. Jedna z tego typu imprez odbyła się w minioną sobotę w Tomaszowie Mazowieckim. Poniżej relacja z tego wydarzenia.

W sobotę, 11 lipca, odbył się VI Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana. Wzięło w nim udział 21 drużyn. W tym gronie znalazło się 15 lokalnych zespołów i 6 występujących gościnnie. Tomaszów i okolice reprezentowały: KMWTW, Krzyżowa, Lubochnia, Młodzi Gniewni, Młodzi SPL., Niebrów, Niewiadów, Przeskok Family, Rolandówka, Stary Niebrów, Starzyce i Przyjaciele, Śródmieście, Widzewska Młodzież Wszechpolska, Zakątek Zielona i Zielona. Zaproszone zostały widzewskie drużyny: Młodzi z Łodzi, FC Końskie, FC Rawa Maz. oraz FC Żyrardów. Gościnnie wystąpiły u nas także Karpaty Krosno i Stal Rzeszów.
Każdy zespół liczył łącznie 10 osób, toteż w turnieju zagrało 210 zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, że Żyrardów przyjechał w liczbie około 40,a i Rawa odwiedziła nas w prawie 30 osób. Ponadto w roli widzów zjawiło się również kilku starszych kibiców z Łodzi, oraz przedstawiciele FC Pabianice i FC Poddębice.

W czasie trwania turnieju odliczyło się oczywiście liczne grono widzewiaków z Tomaszowa, którzy nie brali udziału w rozgrywkach. Można je szacować na ok. 150. Reasumując, łączna ilość osób, które były obecne na widzewskim święcie w Tomaszowie, przekroczyła 400.

Zawody odbyły się na nowym obiekcie piłkarskim tomaszowskiego OSiR-u. Rozpoczęcie zaplanowane na 9:00 uległo małemu opóźnieniu, w skutek oczekiwania na zaproszonych gości ze Stali Rzeszów. Turniej tradycyjnie rozpoczęła minuta cisza, poświęcona naszemu koledze, którego pamięci jest on dedykowany. Na płotach powiesiliśmy transparenty i flagi: Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana, Joszi, FC TM, Widzew Nigdy Nie Zginie, PDW, Anty Cacek, Narodowy Tomaszów (z falangą), Tomaszów&Rawa, ŻRDW, FC Końskie, Super Stal Rzeszów, Gryzonie Karpaty Krosno, oraz osiedlowe: Niebrów, Widzewski SPL. i ZZ.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, których mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach, wydzielonych na płycie obiektu. W trzech grupach ulokowanych było po pięć zespołów, w jednej sześć. Awansem do fazy ćwierćfinałowej promowane były dwie pierwsze lokaty. Emocji boiskowych nie brakowało. W finale drużyna Niewiadowa dopiero w dodatkowej serii rzutów karnych pokonała Młodych Gniewnych. Losy trzeciego miejsca rozstrzygnęły się natomiast w meczu przedstawicieli jednego osiedla, w którym Zielona triumfowała nad Zakątkiem Zielona.
Statuetka najlepszego bramkarza turnieju trafiła do Młodego Potara z Żyrardowa. Wyróżnienia tytułami króla strzelców i najlepszego zawodnika całych zawodów uzyskali dwaj zawodnicy Niewiadowa. Tradycyjnie wszystkie puchary wręczała mama Bartka Jochana. Ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po turnieju wszyscy goście wraz z przedstawicielami naszego FC udali się na wspólny obiad. Następnie towarzystwo pojechało nad Zalew Sulejowski, gdzie miała miejsce impreza turniejowa całego FC TM. Pojawiło się na niej jeszcze wiele osób, które z powodu pracy, czy też innych przyczyn nie mogły być wcześniej na „OSiRze”. Zabawa była przednia. Śpiewy niosły się po całym terenie zalewu, który był opanowany przez widzewiaków oraz towarzyszących nam Stalowców i Karpaciarzy. Zwieńczeniem było odpalenie rac, przy towarzyszących temu śpiewach, na najdłuższym betonowym molo w Polsce.

VI Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana przeszedł już do historii, jako najbardziej udany z dotychczasowych. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy przybyłym z Łodzi, Żyrardowa, Rawy, Końskich, Pabianic i Poddębic. Największe podziękowania, z uwagi na odległość, kierujemy do naszych gości z Podkarpacia. Karpaty Krosno i Stal Rzeszów – dzięki za wizytę!

Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie, bo Widzew nigdy nie zginie!
Tomaszów Miastem Widzewa!

video:
[youtube]knt4FzoKm-E[/youtube]