Urodzinowy klip Kolejorza 17 marca 2017

Z okazji jubileuszu 95-lecia Lecha, w czwartkowy wieczór Kolejorz zaprezentował specjalny teledysk.

Jak informuje Klub z Poznania:
95 lat to wyjątkowy powód, żeby zaśpiewać Jubilatowi. Piękne tradycje ma West Ham z piosenką „Forever Blowing Bubbles” Deana Martina. Pięknie brzmi też „Blue Moon” Elvisa śpiewane Manchesterowi City. Na pięć lat przed stuleciem Kolejorza pragniemy przedstawić Wam historię pewnej piosenki.

[youtube]Tyhhgpdacnk[/youtube]

”Nie idziesz sam” to utwór, którego powstanie ma głębokie korzenie w fascynacji Lechem Poznań, pasji jaką wywołuje u swoich kibiców, dumy którą daje poznaniakom i Wielkopolanom. W projekcie uczestniczyli Michał Wiraszko i Adam Brzozowski, muzycy których drogi – jak przystało na mieszkańców Poznania – w pewnym momencie skrzyżowały się przy Bułgarskiej.

Premiera w tygodniu poprzedzającym 95. rocznicę Klubu, ma odzwierciedlenie w tekście poprzez nawiązania do Kolejorza, jego barw i po prostu – a może przede wszystkim – jego ludzi. Utwór pokazuje Lecha Poznań i jego kibiców jako wielką wspólnotę, razem bez względu na okoliczności. Zorientowani w tematyce muzyki w piłce nożnej wychwycą zapewne słowa „Wiem nie idziesz sam” i ich podobieństwo do granego i tłumnie śpiewanego przez kibiców Liverpoolu „You’ll never walk alone”, pierwotnie wykorzystanego w musicalu Carousel z 1945 roku.

Rytmika utworu, werble i grający trębacze bezpośrednio czerpią z historii i z tożsamości Lecha. Mowa przecież o Poznańskiej Lokomotywie, Klubie który przez lata związany był z kolejnictwem. Utwór w całości powstał w Poznaniu. Podczas nagrań wykorzystano tylko prawdziwe instrumenty muzyczne, nie ma tu mowy o wypuszczenia „kawałka z komputera”. Poznań, ze swoją duszą, mógłby zresztą nie wybaczyć innego rozwiązania.

Wykonawcy i Lech Poznań zaprezentowali utwór w formie wideo, w którym zawarte zostały fragmenty z procesu tworzenia, przy wykorzystaniu historycznych meczów rozgrywanych przez Kolejorza. Piosenkę można usłyszeć już od czwartku w poznańskich rozgłośniach radiowych, a wkrótce możemy spodziewać się nagrania teledysku. Mamy nadzieję, że z udziałem kibiców szczelnie wypełniających stadion przy ulicy Bułgarskiej.