Zenit Sankt Petersburg – CSKA Moskwa 20.08.2016

Kilka dni temu opublikowaliśmy felieton Kibola Pielgrzyma dotyczący sytuacji w Sankt Petersburgu po zakończeniu Mistrzostw Świata. Zawierał on również relację z meczu Zenita na obiekcie, który powstał na potrzeby tegoż właśnie Mundialu. Dla kontrastu zachęcamy do zapoznania się z relacją Widzewiaków, spod znaku tarczy FC TM, z ostatniego wyjazdu CSKA Moskwa na kultowy Stadion Pietrowski. Źródłem raportu – WIDZEWTOMY.NET.


Zenit Sankt Petersburg – CSKA Moskwa 20.08.2016

W sobotę, 20 sierpnia, CSKA Moskwa rozgrywało swój wyjazdowy mecz w Petersburgu. Był to najprawdopodobniej ostatni wyjazd „Armiejców Moskwy” na Stadion Pietrowski, gdyż w tym roku ma zostać oddana, przygotowywana na Mistrzostwa Świata 2018, Zenit Arena, gdzie przeniesie się drużyna niebiesko-biało-niebieskich. Także była to zarazem ostatnia okazja, żeby zobaczyć mecz na tym oldschoolowym obiekcie. Stąd właśnie pomysł, żeby wybrać się w gościnną delegację na wyjazd CSKA do „Wenecji Północy”.

 

Wyjazdy do Petersburga cieszą się wśród fanów CSKA zawsze dużym zainteresowaniem, gdyż jest to ich jedna z największych kos. Poza tym, o ile w Moskwie jest aż siedem klubów piłkarskich, to w Petersburgu wszyscy kibicują Zenitowi, co powoduje, że stadion jest zawsze zapełniony na topowe mecze. Fani CSKA również zapełnili całą klatkę dla nich przeznaczoną. Stawili się w przeszło 3 000 głów. Cały sektor został oflagowany. Zabrali ze sobą również zdobytą flagę Zenita. Zostaje ona w trakcie meczu zniszczona i spalona, podobnie jak kilka zdobycznych szali, których kilka nawet w trakcie meczu zmieniło właścicieli na rzecz Red-Blue Warriors. Na sektorze gości poza barwami CSKA widać kilku Rosjan w koszulkach Partizana Belgrad, PAOK-u Saloniki, jak również łódzkiego Widzewa.

 

W trakcie meczu zarówno po jednej, jak i drugiej stronie pojawia się kilkukrotnie pirotechnika. Zenit prezentuje także las machajek. Gospodarze sporo się napinają, ale gdy podbiega pod sektor boczny większa grupka przyjezdnych, przestają wykazywać ochotę do poważniejszej zabawy. Parę razy na sektorze gości interweniuje policja, ale skuteczna obrona swoich kolegów przez pozostałych kibiców z Moskwy sprawia, że udaje się odbijać osoby, które próbują zatrzymać. Podsumowując CSKA prezentuje się bardzo konkretnie i cieszymy się, że jako delegacja FC TM uczestniczyliśmy w tym ostatnim wyjeździe na Pietrowski Stadion. 


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments