Zatrzymania w sprawie ładunków w sektorze gości przed WDŚ

Dzisiaj rano policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o podłożenie na stadionie Ruchu Chorzów ładunków wybuchowych.

Ich celem było podpalenie flag i transparentów, które mieli wywiesić szalikowcy Górnika Zabrze – twierdzi komenda.

Zatrzymani to kibice Ruchu w wieku 21 i 23 lat. Według policji to oni wnieśli i zakopali na stadionie Ruchu Chorzów ładunki wybuchowe. W sobotę, przed derbowym meczem z Górnikiem Zabrze, znaleziono je w sektorze gości, w którym mieli pojawić się kibice Górnika.

Ładunki były zakopane w pobliżu płotu, na którym rozwieszane są transparenty i flagi.

Zatrzymani mężczyźni liczyli, że eksplozja przygotowanych przez nich ładunków wznieci pożar, a ogień zniszczy flagi drużyny z Zabrza – mówi jeden z oficerów śląskiej policji.

Zatrzymani kibole nie przyznają się do winy. W poniedziałek policja zdetonuje przygotowane przez nich ładunki, a specjaliści określą ich siłę. Od ich opinii będą zależały zarzuty, jakie prokuratura im przedstawi.

W związku ze znalezieniem ładunków na stadionie na sobotnie Wielkie Derby Śląska nie wpuszczono szalikowców Górnika Zabrze.

Kibice Górnika Zabrze wydali także krótkie oświadczenie:

Informujemy przedstawicieli gazet/TV/portali internetowych że nie udzielamy wywiadów na temat sytuacji która miała miejsce przed WDŚ.

O zaistniałą sytuację pytajcie Państwo organizatora czyli Ruch Chorzów S.S.A, bo to na organizatorze spoczywa zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie.
Od kibiców wymaga się wielu rzeczy aby mogli udać się na mecz, od przesłania zweryfikowanej listy wyjazdowej począwszy a na podaniu numerów pojazdów wraz z danymi kierowców skończywszy.

źródło: Torcida Górnik – Stowarzyszenie Kibiców Zabrzańskiego Górnika
zdjęcie: 12zawodnik.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments