Zapowiedź 40 numeru TMK+

Polecamy Wam najnowszy numer kwartalnika „TMK Plus”, który ukaże się w Empikach około 24 czerwca. Na 52 stronach znajdziecie masę ciekawych materiałów dotyczących zagranicznej sceny kibicowskiej:

UDINESE STORY
W poprzednim numerze opublikowaliśmy obszerną historię kibiców AC Milan, a dziś swoje dokonania na przestrzeni dziejów prezentuje na naszych łamach kolejna dobrze znana w Polsce włoska ekipa – fanatycy Udinese. Spontaniczny włoski styl, pasja, krojenie flag, skrajne uwielbienie dla piłkarzy i nienawiść do wrogów – wszystko to znajdziesz w tym artykule, napisanym specjalnie dla TMK+ przez fanatyków z Udine! Artykuł ubarwia seria bardzo klimatycznych fotek m.in. z najlepszych włoskich dekad kibicowskich – lat 80. i 90!

PERU i jego scena kibicowska!

Peru kojarzyć się może z wieloma rzeczami, ale raczej nie z futbolem. Okazuje się jednak, że w kraju tym – tak jak w całej Ameryce Południowej – piłka nożna jest jedną z głównych pasji mieszkańców, choć uczciwie trzeba przyznać, że nie mają na jej punkcie aż tak wielkiego świra jak Brazylijczycy i Argentyńczycy. Prezentujemy przegląd głównych peruwiańskich ekip kibicowskich oraz relacje z dwóch meczów, na których miał przyjemność być jeden z redaktorów „TMK”.

LA DOCE – PRAWDZIWA HISTORIA

Tłumaczenie drugiego rozdziału książki z 2009 roku o wymownym tytule „La Doce – prawdziwa historia barra bravas Boca Juniors”. Historia najsłynniejszej ekipy kibicowskiej Ameryki Południowej, pełna wojen gangów, strzelanin i skandali wywołanych przez barra bravas Boca. Ten odcinek pełen jest opisów naprawdę ostrych awantur z kibolami innych argentyńskich klubów oraz z meczów reprezentacji!

PONADTO REPORTAŻE I INNE MATERIAŁY:

PARTIZAN – ZVEZDA
BANIK – SPARTA
SPARTA – SLAVIA
WĘGRY – RUMUNIA
DREZNO – COTTBUS
DIOSGYOR – FERENCVAROS
ST ETIENNE – RENNES (FINAŁ PUCHARU LIGI)
OPAVA – ZLIN
TRNAVA – SLOVAN
SLOVAN – ZILINA

ZAPISKI WŁOSKIE - kolejna część podróży kibica Legii po stadionach Italii.
GALERIA – fotki ekip z Rosji, Białorusi, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments