Zakazy stadionowe za zajęcie złego miejsca

Na karę grzywny oraz kilkuletnie zakazy stadionowe skazał wrocławski sąd dwóch kibiców zatrzymanych przez policję podczas niedzielnego meczu Śląska z Jagiellonią Białystok w ekstraklasie piłkarskiej.

Jak poinformował nadkomisarz Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mężczyźni w wieku 23 i 30 lat zostali zatrzymani w trakcie meczu, ponieważ nie zastosowali się do poleceń pracowników ochrony i nie chcieli opuścić sektorów na stadionie przeznaczonych dla innych fanów.

Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, a badanie wykazało u nich 2 i 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani przez sąd trzyletnimi zakazami stadionowymi. Starszy z nich musi zapłacić także grzywnę w wysokości 3 tys. zł, a młodszy w wysokości 2 tys. zł.

W niedzielę mistrzowie Polski zremisowali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3:3, choć do 71. minuty prowadzili 3:0 i grali z przewagą jednego zawodnika. Spotkanie z trybun oglądało ok. 12 tys. kibiców.

źródło: sport.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments