Zagłębie Wałbrzych – Górnik Wałbrzych 20.06.2021

Za nami Derby Wałbrzycha, w których Zagłębie mierzyło się z Górnikiem. Fanatycy KSG mocno mobilizowali się w swoich szeregach na to spotkanie. Na ulicach miasta pojawiło się kilkaset plakatów i kilkadziesiąt transów. Mobilizacja była jednak utrudniana przez straż miejską.

Na niedzielne derby od tygodnia mocno się mobilizujemy, w internecie, ale przede wszystkim na ulicach Wałbrzycha, wywieszając kilkaset plakatów i kilkadziesiąt transów. Niestety mundurowym pajacom mocno to wadzi, regularnie zrywając często z prywatnych płotów, gdzie dostaliśmy pozwolenia. Pewni możecie być tego, że za każdy zerwany trans czy plakat powiesimy dwa następne.
WSZYSCY NA DERBY!!! ACAB!!!

W dwudziestej minucie meczu Ultrasi Górnika zaprezentowali oprawę, na którą składała się sektorówka przedstawiająca ojca i syna, malowany transparent „A Ty wspieraj lokalną drużynę, synek!” z kolei całość dopełniła pirotechnika w postaci rac i świec dymnych. Pod koniec meczu Górnicy minutą ciszy uczcili pamięć ŚP. Rożka, kibica Gwardii Koszalin.

Wałbrzyski Górnik:
Na mecz derbowy z thoreziakami młyn formujemy na słynnym sektorze C. Za czasów II ligi i meczów z Chrobrym czy Miedzią to właśnie tam zasiadali fanatycy Górnika. I tym razem było czuć fanatyczny klimat. Od pierwszego gwizdka kilkaset osób głośnym dopingiem wspiera naszego Górnika. Razem z nami delegacje zgód i przede wszystkim dużo młodych kibiców. To wy jesteście przyszłością, nakręcajcie kolegów i bądźcie z Górnikiem na dobre i złe!

Ultrasi w 20 minucie meczu prezentują sektorówkę przedstawiającą ojca i syna, którą uzupełniło hasło „a Ty wspieraj lokalną drużynę, synek!”. Nie zabrakło oczywiście pirotechniki, racowisko oraz białe i niebieskie dymy.

Pod koniec meczu minutą ciszy wspominamy naszego zmarłego brata z Koszalina – Rożka. To już rok jak nie ma Ciebie z nami na sektorze. Zawsze będziesz w naszej pamięci. Nigdy nie zapomnimy! Piłkarze wygrywają 11:1. Derby dla Górnika!