Z Pamiętnika Galernika – Magia lat 90-tych

„Z Pamiętnika Galernika” jest to dziennik jednego z kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Swoista podróż do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obowiązkowa pozycja dla fanów ruchu kibicowskiego w Polsce.

 

Z PAMIĘTNIKA GALERNIKA – Magia lat 90-tych


Wspomnienia kibica Łódzkiego Klubu Sportowego oddające mocno klimat kibicowski lat 90-tych. Swoją opowieść zaczyna od swoich początków, czyli końca lat 80-tych, a kończy na styczniu 1996 roku. 334 strony wielu różnych historii z tanim winem w tle, w tym kilkanaście stron czarno-białych fot z tamtego okresu. Pierwsza część ukazała się w sierpniu 2014 roku i jak ją pokrótce opisała jedna z czytelniczek: „Jedyna taka książka w Polsce! Niepowtarzalna, unikatowa, wyjątkowa. Wspomnienia jeszcze niedawno prowadzącego doping, długoletniego Kibica Łódzkiego Klubu Sportowego spisane i puszczone w świat, bez żadnych fantazji, literackiej fikcji i ubarwiania. Na 334 stronach poczytacie o kibicowskich przeżyciach z lat 90-tych, wyjazdy, akcje, melanże, w trochę mniejszym stopniu życie osiedlowe-czyli kwintesencja lat 90-tych.”

 

Z PAMIĘTNIKA GALERNIKA – Magia lat 90-tych. Część 2


Wspomnień było za dużo na jedną książkę więc po roku ukazała się druga część, która była niczym innym jak kontynuacją części pierwszej. W 2 drugiej części jest jeszcze więcej picia i bicia, a także spora część poświęcona 15-to miesięcznej służbie Ojczyźnie. Druga część kończy się na sezonie 1999/2000 i spadku ŁKS-u do 2 ligi (obecnej 1-wszej). Wszystko to na 382 stronach, w tym także kilkunastostronicowa galeria zdjęć z tamtego okresu. „Ciąg dalszy szalonych lat 90-tych z kolejnymi wyprawami (mniej lub bardziej spontanicznymi) w Polskę, szalonych imprez z tyskimi oraz z życiem osiedlowym w tle. Lata, w których świętowaliśmy mistrzostwo Polski piłkarzy, mistrzostwo koszykarek. Lata układu z chłopakami z Włókniarza. Z drugiej strony 15-miesięczna służba Ojczyźnie a także coraz gorsza sytuacja w sekcji piłkarskiej która doprowadziła do spadku do drugiej ligi i który spina klamrą drugą część „Magii lat 90-tych”. Druga część tak samo jak pierwsza to wielu Dobrych Chłopaków z którymi mogłem przemierzać Polskę wzdłuż i wszerz na kibicowskim szlaku. To wiele innych poznanych osób z przeciwnych stron trybun i nie tylko.”

 

Sentymentalna podróż do lat 90-tych pisana językiem tamtych lat (autor celowo nie korzystał z korekty tekstu). Polecamy, kawał dobrego czytania, razem ponad 700 stron. Cały czas do nabycia na Allegro. Cena za komplet dwóch części to 50 zł+10 zł wysyłka.

 

Książki można nabyć na Allegro pod linkiem: Z PAMIĘTNIKA GALERNIKA – Magia lat 90-tych

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments