XV edycja turniej kibiców Remi Cup 2013

Po raz piętnasty został w Radlinie zorganizowany turniej „Remi Cup” ku pamięci tragicznie zmarłego Remigiusza Thiem. Impreza, jak zwykle została zorganizowana perfekcyjnie. Tym razem w turnieju wzięło udział dwadzieścia zespołów. Z kibicami Ruchu zagrali fani Widzewa Łódź, Elany Toruń, Atletico Madryt, Slovana Bratysława, Zbrojovki Brno oraz GKS-u Jastrzębie. Rywalizację rozpoczęto w czterech grupach, a w każdej znajdowało się pięć zespołów.

Grupa A:
Atletico Madryt
Niebieskie Południe
Chorzów
Żory – Kęty – Pszczyna
Ruda Śląska

Grupa B:
Slovan Bratysława
GKS Jastrzębie
Katowice
Dzierżoniów – Zakopane
Mikołów – Łaziska

Grupa C:
Zbrojovka Brno
Ultras Niebiescy
Staszów
Mysłowice – Jaworzno
Siemianowice Śląskie

Grupa D:
Widzew Łódź
Elana Toruń
Piekary Śląskie – Nakło Śląskie
Świętochłowice
Myszków – Zawiercie

Pomimo, iż turniej rozpoczynał się o godzinie 10:00, kibice Ruchu wraz ze zgodami pojechali do Radlina dużo wcześniej kolumną około stu aut. Takiego stanu rzeczy nie spodziewała się pewnie jedna czekająca koalicja, która szybko zmieniła plany…

Po całym niedoszłym incydencie cała grupa udała się do hali sportowej w Radlinie, gdzie rozpoczął się turniej. Halę przyozdobił transparent „Już 15 lat za nami, a Ty ciągle jesteś z nami” oraz kilkanaście flag, w tym m.in. „Chuliganeria”, „P/RF”, „ULTRAS”, „Radlin”, „19/R20”, „NRŚL GANG”, „N/RK” (Katowic), „Świętochłowice”, „Łaziska”, „Lechia” (Lechii Dzierżoniów), „Tylko Pogoń” (Pogoni Staszów), „DHW” i „WFCG oldschool” (Widzewa Łódź), „19[E]68” i transparent „MICHU trzymaj się” (Elany Toruń), „FRENTE” (Atletico Madryt), „Ultras Slovan Pressburg” i „Paranormal Vandality” (Slovana Bratysława) oraz brytyjka w barwach z herbem GKS-u Jastrzębie.

W czasie, gdy w hali wrzało od dopingu oraz walki na parkiecie, większość kibiców mocno się integrowała, nie szczędząc napojów wyskokowych. W budynku MOSiR-u można było nabyć pamiątki klubowe oraz wykonać tatuaż w mobilnym studiu Valhalli Chorzów, z czego po raz kolejny skorzystało kilku kibiców „Niebieskich” i nie tylko.

O miano najlepszej drużyny turnieju w półfinałach walczyły zespoły Mysłowice&Jaworzno z Niebieskim Południem oraz Myszków&Zawiercie z GKS-em Jastrzębie. Do finału awansowały Myszków& Zawiercie i Niebieskie Południe. Ostatecznie lepsi okazali się ci pierwsi, wygrywając 3:0, natomiast na trzecim miejscu po zaciętej walce uplasowała się drużyna GKS-u Jastrzębie.

Tytuł najlepszego strzelca turnieju przypadł kibicowi Widzewa Łódź, który w nagrodę otrzymał tablet, najlepszym bramkarzem był gracz Niebieskiego Południa, który wygrał tatuaż w Valhalli Chorzów, natomiast najlepszym zawodnikiem został kibic GKS-u Jastrzębie, który wygrał… karnet na mecze Ruchu w rundzie wiosennej 😉

Podczas turnieju zbierane były pieniądze na leczenie Amelki, siostrzenicy dwóch kibiców Ruchu z Radlina. W tym celu został zlicytowany za 2.000 złotych ręcznie wykonany, drewniany herb klubu.

Impreza zakończyła się wspólnym śpiewem oraz pokazem pirotechnicznym. Wcześniej, podczas trwania turnieju Widzewiacy odpalili kilka rac, co spowodowało kilkuminutową przerwę na wietrzenie hali 🙂

Przez halę przewinęło się około 1.500 osób. Widzewiacy pojawili się w bardzo dobrej ekipie 200 osób, Elana – 40 osób, Atletico – 6, Slovan & Brno – 50, GKS Jastrzębie – 70, Lechia Dzierżoniów – 25, Pogoń Staszów – 40.

I tak, do historii przeszedł kolejny turniej Remi Cup. Organizatorom należą się wielkie brawa, a wszystkim przybyłym podziękowania za obecność. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

zdjęcia:

źródło i zdjęcia: Niebiescy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments