XI Turniej Kibiców Wisłoki dla Domu Dziecka Hanka 07.12.2014

Relacja kibiców Wisłoki:

„Już po raz jedenasty kibice Wisłoki wraz z ugrupowaniem Narodowa Dębica zorganizowali turniej kibiców dla Domu Dziecka „Hanka”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jak co roku było obdarowanie podopiecznych Domu Dziecka. Oprócz wręczenia podarunków dla dzieciaków został rozegrany turniej piłki nożnej kibiców, w którym oprócz fanów Dębickiej Wisłoki (11 drużyn) wystąpiła drużyna składająca się z dzieciaków placówki Domu Dziecka, która była wspierana seniorami pierwszego zespołu Wisłoki Dębica (Tomasza Barycze, Marcina Balase, Kacpra Maika i Radosława Lisa) oraz zaprzyjaźnione kluby, Górnik Zabrze – 29 osób, ROW Rybnik – 19 osób, Siarka Tarnobrzeg – 30 osób oraz gościnnie GKS Katowice – 12 osób. Hala została przyozdobiona w bardzo liczną ilość flag: Wisłoka Dębica (czarna), Forza Biancoverde, KS Wisłoka, Wisłoka (narodowa), Najstarsi Biało – Zieloni w Polsce, Stara Wiara, Wisłoka Dębica (szachownica), GA’99, 1908 (vlepka), FC Ropczyce (vlepka), ŁHE, KSW & ROW, oraz flaga KS Górnik i ROW Rybnik. Ponadto zawisł transparent dla chłopaków z Siarki, którzy przebywają po drugiej stronie.

Turniej pod względem piłkarskim wygrał zespół „Hanki” pokonując w finałowym meczu rezerwy Dębickiej Wisłoki w karnych. Trzecie miejsce zajął zespół FC Pustków, który pokonał Narodową Dębice. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany golkiper Wisłoki II Dębica, najlepszym strzelcem zawodnik FC Pustków, natomiast najlepszym zawodnikiem wychowanek Domu Dziecka „Hanka”.

Przez halę przewinęło się ok. 300 osób.

Wszystkie zespoły które wystąpiły w turnieju:
Raczyńskich, ŁHE’03, Dom Dziecka „Hanka”, Nagawczyna, Wisłoka II Dębica, GA’99, Matejki, Pana Tadeusza, Narodowa Dębica, Pustków, Bobrowa, Ultras Wisłoka, Górnik Zabrze, ROW Rybnik, Siarka Tarnobrzeg, GKS Katowice.
Podsumowując turniej bardzo udany, ze względu na ilość wręczonych prezentów dla dzieciaków z Domu Dziecka jak również bezpośrednio do samej placówki, turniej piłkarski był tylko dodatkiem do tego co założyli sobie kibice, czyli uśmiech i radość na twarzy dzieciaków. Dziękujemy wszystkim, osobom prywatnym, jak również firmom.”

Oprócz turnieju w Dębicy odbył się także drugi – I Turniej w Chicago dla Domu Dziecka „Hanka”

Relacjonuje Fan Wisłoki z Chicago:

W dniu 7 grudnia 2014 roku odbyl sie pierwszy halowy turniej Wisloki Chicago, zorganizowany w ramach akcji Mikolaj dla Domu Dziecka Hanka w Debicy. Akcje te prowadza sympatycy Wisloki Debica w Chicago juz od kilku lat, lecz tym razem przy wspolnie polaczonych silach pilkarzy Wisloki Chicago,kibicow i ludzi dobrej woli udalo nam sie to na wieksza skale.

W sobote, czyli dzien przed turniejem, odbyla sie impreza w Pubie PRL na ktorej zbieralismy datki, jak rowniez zorganizowalismy loterie fantowa, gdzie miedzy innymi byly rekawice z podpisem znanego zawodnika MMA Rafala Skibinskiego, jak rowniez koszulka i zdjecia z podpisem mistrza boksu Andrzeja Fonfary. Zabawa byla wysmienita, zagral dla nas niezawodny bialo-zielony DJ Valentime. Wielkie podziekowania dla wszystkich uczestnikow i darczyncow oraz dla wlasciciela lokalu, Mirka.

Dzien pozniej, w niedziele, przenosimy sie na hale sportowa Grasshooper Soccer, gdzie od godziny 3 po poludniu wraz z naszymi najmlodszymi fanami bawimy sie i trenujemy przed turniejem. O godzinie 4 rozpoczynamy rozgrywki: wystapilo osiem druzyn w dwoch grupach, mecze rozgrywamy po 10 minut bez przerwy i bez zmiany stron. Spotkania staly na bardzo wysokim i wyrownanym poziomie, oczywiscie traktowalismy sie fair play, dobrze sie przy tym bawiac.

Turniej wygrala druzyna Fanatyczek Wisłoki, zlozona z naszych pieknych dziewczyn, ktore pokazaly prawdziwa wole walki i umiejetnosci polaczone z kobieca gracja, nie przegrywajac zadnego meczu. Drugie miejsce zajela druzyna Albatrosow, trzecie Ropczyce. Pierwsza trojka oczywiscie otrzymala okolicznosciowe puchary. Na hali mozna bylo zakupic zakaski oraz piwo i napoje przy wspanialej rodzinnej atmosferze i swietnym dopingu, prowadzonym w asyscie megafonu i bebna. Gramy i bawimy sie do poznych godzin wieczornych. Zostaly wywieszone trzy flagi (FC Chicago, Ropczyce I Wisloka Chicago) oraz jeden baner Debica. Przez hale przewinelo sie okolo 150 osob, w tym duzo rodzin z dziecmi.

Na obu imprezach zebralismy 3284 dolary, z kwoty tej w dzien bliźniaczego turnieju, odbywajacego sie w tym samym czasie w Debicy zostaly wreczone od nas dwa piekne telewizory – a to jeszcze nie koniec prezentow. Mamy nadzieje, ze ten zwyczaj wpisze sie na stale do naszego kalendarza i co roku bedziemy urzadzac Mikolaja oraz turniej, sprawiajac duzo usmiechu wszystkim dzieciakom i podopiecznym z Domu Dziecka Hanka.

Dziekujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom, sponsorom, ludziom dobrej woli i sw Mikolajowi za wsparcie naszej inicjatywy: do zobaczenia za rok. W turnieju w kolejnosci za zajete miejsca wystapily druzyny:
1. Fanatyczki Wisloki
2. Albatrosy
3. Ropczyce
4. Prezes Team
5. PSG Magic Chicago
6. KS Nieprzecietni
7. Old School Boys
8. White-Green.

BONUS:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments