Wznowiono rozmowy ws. nowego stadionu dla Polonii Warszawa

Choć wydawało się to mało realne, Polonia Warszawa może doczekać się nowego stadionu. Pojawienie się francuskiego inwestora i zapowiedź sporych inwestycji oznaczają, że miasto i klub wznowiły rozmowy. Marzec miał być sądny dla Polonii Warszawa. Właśnie w tym miesiącu miało dojść do definitywnego usunięcia środków na nowy stadion przy Konwiktorskiej z budżetu miasta. Miesiąc zaczął się jednak dobrze.

Jeszcze zanim Gregoire Nitot został oficjalnie inwestorem klubu 6 marca, spotkał się po raz pierwszy z władzami Warszawy. Kolejne spotkanie, mimo pandemii, odbyło się w miniony czwartek, 12 marca. W planie jest następne.

[art5]

Rozmowy są kluczowe, ponieważ miasto oczekuje od Polonii spełnienia szeregu warunków, by wznowić wstrzymane już na starcie prace projektowe nad kompleksem przy Konwiktorskiej. Samorząd oczekuje przede wszystkim spłaty długu (ponad 1 mln zł) oraz przedstawienia i wdrożenia planu naprawczego, który ma postawić piłkarską spółkę na nogi.

W sprawie inwestycji nowego prezesa w klub słyszymy na razie głównie doniesienia medialne. Muszę usłyszeć konkretnie, jakie plany ma wobec Polonii i w jakim okresie. Będę oczekiwała krótko i długofalowego programu naprawczego, a także spłaty zobowiązań wobec miasta – mówiła przed czwartkowym spotkaniem wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments