Wisła o niewpuszczaniu kibiców na sektory gości

Kibice Białej Gwiazdy w tym sezonie nie pojawili się jeszcze na żadnym sektorze gości, o ile dwa pierwsze wyjazdy opuścili przez zakaz wyjazdowy nałożony za wydarzenia na barażowym meczu z Puszczą Niepołomice, tak dwa kolejne zera wyjazdowe to pokłosie wydarzeń w Radłowie.

Najpierw klub GKS Tychy poinformował, że na mecz z Wisłą sektor gości został zamknięty z powodu awarii systemu bezpieczeństwa, usterki wykryto po ulewnych deszczach. Później dowiedzieliśmy się, że Wiślacy nie pojadą również do Legnicy, gdzie spotkanie to zakwalifikowane zostało w kategorii imprez masowych o podwyższonym ryzyku.

 

Do całej sytuacji odniosła się Rzeczniczka Prasowa Wisły Kraków, Karolina Kawula:

Otrzymaliśmy oficjalne pisma od klubów, które uzasadniły swoje decyzje w związku z czym musieliśmy zaakceptować taki stan rzeczy. Oczywiście pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami organizatorów meczów. Mamy jednak nadzieję, że brak naszych kibiców na wyjazdach nie stanie się normą, gdyż każdy zespół – jeśli tylko przepisy czy warunki na to pozwalają – ma prawo być wspierany przez swoich fanów. Liczymy na obecność naszych fanów podczas kolejnych meczów wyjazdowych.

Kawula dodaje jednak również: – Na chwilę obecną otrzymaliśmy odmowę od dwóch klubów z różnymi uzasadnieniami. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać i towarzyszyć będą wątpliwe powody, to wówczas podejmiemy decyzję i ewentualne działania, zgłaszając sprawę do Komisji Ligi. Na pewno chcemy, aby nasi kibice uczestniczyli także w meczach wyjazdowych.

guest

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DZ22
DZ22
3 miesięcy temu

Czy to Kewin się rozjebał na milicji, czy tylko wziął na bagaż tego wiślaka, który sobie zrobił nawet obdukcję?

Borys
Borys
3 miesięcy temu

Jaja bramkarz puszczy niepołomice pobił dziecko na festynie wiejskim!!! Złamał małolatowi szczękę a sam złamał sobie paluszek!!! Teraz puszcza wymyśla ze to kibole Wisły z maczetami itd.

Zieleń we krwii
Zieleń we krwii
3 miesięcy temu

pały spod Wawelu pobiły bramkarza Puszczy Niepołomice…
Potem w kilkanaście osób pojechały pod jego dom.
Pewnie chcieli jego żonie i dzieciom pokazać jacy są odważni z tymi maczetami…

RynnaTychy
RynnaTychy
3 miesięcy temu

Za wczorajszy atak Wiślackiej hołoty i poranienie maczetami bramkarza Puszczy ,
mam nadzieję że nie tyko tej hołoty i piłkarzy Wisły nigdzie nie będą wpuszczać.
Wyrzucić to bydło z Polskiej piłki raz na zawsze.
Wiślackie było całej Polsce zbrzydło !

tpl
tpl
3 miesięcy temu

Chuliganów w ogóle nie powinno się wpuszczać nigdzie. Piłka nożna dla kibiców, nie dla kiboli. Jak chcecie się bić, to se idźcie do lasu albo gdzieś, a ludzi chcących po prostu obejrzeć mecz i kibicować swojej drużynie zostawcie w spokoju.

RKS
RKS
3 miesięcy temu

Stadionowi tylko o tym piszą? Nic innego się nie dzieje? Banda płaczków nie jeździ na Wisłę, ale na Cracovię już pojadą? Jakie jeszcze gówno dacie sobie wcisnąć przygłupy, wielkie hoolsy?

bbbbb
bbbbb
3 miesięcy temu

Niech nikt ich wpuszcza,bojkotowac ich i nie wpuszczać na swoje stadiony,juz płaczą po internetach i kibicach net,że są niewpuszczani

Artykuł dotyczy ekip