Wisła o niewpuszczaniu kibiców na sektory gości

Kibice Białej Gwiazdy w tym sezonie nie pojawili się jeszcze na żadnym sektorze gości, o ile dwa pierwsze wyjazdy opuścili przez zakaz wyjazdowy nałożony za wydarzenia na barażowym meczu z Puszczą Niepołomice, tak dwa kolejne zera wyjazdowe to pokłosie wydarzeń w Radłowie.

Najpierw klub GKS Tychy poinformował, że na mecz z Wisłą sektor gości został zamknięty z powodu awarii systemu bezpieczeństwa, usterki wykryto po ulewnych deszczach. Później dowiedzieliśmy się, że Wiślacy nie pojadą również do Legnicy, gdzie spotkanie to zakwalifikowane zostało w kategorii imprez masowych o podwyższonym ryzyku.

 

Do całej sytuacji odniosła się Rzeczniczka Prasowa Wisły Kraków, Karolina Kawula:

Otrzymaliśmy oficjalne pisma od klubów, które uzasadniły swoje decyzje w związku z czym musieliśmy zaakceptować taki stan rzeczy. Oczywiście pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami organizatorów meczów. Mamy jednak nadzieję, że brak naszych kibiców na wyjazdach nie stanie się normą, gdyż każdy zespół – jeśli tylko przepisy czy warunki na to pozwalają – ma prawo być wspierany przez swoich fanów. Liczymy na obecność naszych fanów podczas kolejnych meczów wyjazdowych.

Kawula dodaje jednak również: – Na chwilę obecną otrzymaliśmy odmowę od dwóch klubów z różnymi uzasadnieniami. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać i towarzyszyć będą wątpliwe powody, to wówczas podejmiemy decyzję i ewentualne działania, zgłaszając sprawę do Komisji Ligi. Na pewno chcemy, aby nasi kibice uczestniczyli także w meczach wyjazdowych.

guest

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DZ22
DZ22
10 miesięcy temu

Czy to Kewin się rozjebał na milicji, czy tylko wziął na bagaż tego wiślaka, który sobie zrobił nawet obdukcję?

Borys
Borys
10 miesięcy temu

Jaja bramkarz puszczy niepołomice pobił dziecko na festynie wiejskim!!! Złamał małolatowi szczękę a sam złamał sobie paluszek!!! Teraz puszcza wymyśla ze to kibole Wisły z maczetami itd.

Zieleń we krwii
Zieleń we krwii
10 miesięcy temu

pały spod Wawelu pobiły bramkarza Puszczy Niepołomice…
Potem w kilkanaście osób pojechały pod jego dom.
Pewnie chcieli jego żonie i dzieciom pokazać jacy są odważni z tymi maczetami…

RynnaTychy
RynnaTychy
10 miesięcy temu

Za wczorajszy atak Wiślackiej hołoty i poranienie maczetami bramkarza Puszczy ,
mam nadzieję że nie tyko tej hołoty i piłkarzy Wisły nigdzie nie będą wpuszczać.
Wyrzucić to bydło z Polskiej piłki raz na zawsze.
Wiślackie było całej Polsce zbrzydło !

tpl
tpl
10 miesięcy temu

Chuliganów w ogóle nie powinno się wpuszczać nigdzie. Piłka nożna dla kibiców, nie dla kiboli. Jak chcecie się bić, to se idźcie do lasu albo gdzieś, a ludzi chcących po prostu obejrzeć mecz i kibicować swojej drużynie zostawcie w spokoju.

RKS
RKS
10 miesięcy temu

Stadionowi tylko o tym piszą? Nic innego się nie dzieje? Banda płaczków nie jeździ na Wisłę, ale na Cracovię już pojadą? Jakie jeszcze gówno dacie sobie wcisnąć przygłupy, wielkie hoolsy?

bbbbb
bbbbb
10 miesięcy temu

Niech nikt ich wpuszcza,bojkotowac ich i nie wpuszczać na swoje stadiony,juz płaczą po internetach i kibicach net,że są niewpuszczani

Artykuł dotyczy ekip