Wisła Kraków – Piast Gliwice 18.10.2019

13 685 kibiców pojawiło się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana aby na żywo zobaczyć mecz piłkarzy Wisły Kraków z Piastem Gliwice. Mecz uprzedziła minuta ciszy dla ŚP. Julii Kmiecik, która to spotkanie oglądała z Sektora Niebo. Oprócz standardowego oflagowania u gospodarzy, pojawił się również okolicznościowy transparent dla niedawno zmarłej Pani Julii.

[art5]

 

Kibice Piasta Gliwice na meczu ustalili swój nowy rekord wyjazdowy, na sektorze gości tego dnia zasiadło niespełna 700 wyjazdowiczów, w tym 90-osobowa grupa kibiców GKS-u Jastrzębie. Podczas meczu przyjezdni odpalili sporą ilość różnej pirotechniki. Oprócz standardowych flag pojawiło się również kilka transparentów, w tym sporych rozmiarów dla chłopaków na przymusowych wakacjach.

[art5]

 

Najpiękniejsza scena miała jednak po meczu, kiedy to kibice Wisły Kraków wspólnie z Piastem Gliwice odpalili lampki w telefonach, oddając tym samym hołd ŚP. Julii Kmiecik – najwierniejszej z fanatyczek Białej Gwiazdy.

[art5]

 

Zatorzanie:

W piątkowe popołudnie zbieramy się wraz z Milenium na SP 18 w liczbie ok 100 głów, gdzie robimy sobie pamiątkowe foto z piro i transem „MLN & ZPG”. Docieramy wspólnie pod stadion, skąd w liczbie przeszło 600 osób wyjeżdżamy do Krakowa, gdzie docieramy bez większych opóźnień, jednak wejście na stadion trochę się przeciąga. Na stadionie głośny, konkretny doping, odpalone trochę piro, wynik meczu bardzo pozytywny. Powrót trochę nam się nużył, więc postanowiliśmy uatrakcyjnić go organizując spontaniczny przemarsz przez Sośnicę, gdzie dobitnie zaznaczamy naszą obecność. Po 20 minutach mieliśmy już spory ogon tych co zawsze, więc kończymy eskapadę powrotem do domu pieszo w dalszym towarzystwie smutnych panów. Dziękujemy wszystkim za obecność. Całe Życie Piast Gliwice! 

 

Szobiszowice Piast Gliwice:
To był wspaniały dzień. W autokarze naszej dzielnicy ostatecznie zasiadło 76 fanatyków. Droga na stadion minęła w śpiewającej atmosferze i zajebistej integracji. Na stadionie nasza liczba wzrosła do około 100 fanatyków, z racji osób którzy nie załapali się już na autokar i musieli wybrać transport własny. Ogólnie tego dnia przy Reymonta, Piasta dopingowało niespełna 700 osób co jest naszym nowym rekordem wyjazdów kibiców Piasta do Krakowa!

Dziękuje wszystkim za ten wspaniały wyjazd, za utrzymanie porządku w autokarze i za fanatyczny doping na stadionie! Oczywiście dziękujemy GKS JASTRZĘBIE – od kibiców dla kibiców za konkretne wsparcie na tym wyjeździe! 

 

Sikornik Piast Gliwice:

Transparent na mecz nie wszedł, ale poczekaliśmy pod stadionem. Sto lat Gerard Badia.

[art5]

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments