Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 11.02.2024

Za nami ciekawy pod względem kibicowskim mecz w „Sercu Łodzi”, gdzie miejscowy Widzew podejmował drużynę Jagiellonii Białystok. Na trybunach pojawiło się 17 658 kibiców, na to spotkanie obie ekipy przygotowały również oprawy. Kibice Widzewa zaprezentowali kartoniadę z napisaem „PYCHA”, którego dopełnieniem był transparent z hasłem „KROCZY PRZED UPADKIEM”. „Rozkmińcie to jak chcecie…” – skomentowali treść oprawy Ultrasi Widzewa.

Goście natomiast zaprezentowali sektorówkę, na której pojawiła się Pszczoła i klasyczne hasło „JAGA ON TOUR”. Podczas meczu doszło również do wymiany uprzejmości pomiędzy obiema ekipami, co oficjalnie zakończyło ich neutralne relacje. Więcej na ten temat w oficjalnej relacji samych zainteresowanych.

 

Widzew Łódź:

 

Relacja Jagiellonii Białystok:

W niedzielne popołudnie stawiliśmy się w Łodzi na Widzewie w około 910 osób (w tym wsparcie ok 30 osób z Warmii Grajewo). Podróżowaliśmy pociągiem specjalnym. Przed meczem doszło do małych spięć z mundurowymi przy sektorze gości.

Na meczu obwieszamy sektor flagami i prowadzimy doping przez całe spotkanie. UJB prezentuje oprawę „Jaga on Tour” z pszczolą.

W okolicy 80 minucie młyn Widzewa bluzga na nas – na co my odpowiadamy tym samym. Dochodzi do małych „starć” przez kraty. Wygrywamy 3-1 i zadowoleni wracamy do domów.

 

Co do sytuacji z Widzewem to sprawa jest jasna. W sumie wszystko zostało napisane. Widzew zaczął bluzgać pierwszy. Na co nie pozostaliśmy im dłużni. Jeśli ich „argumentem” jest to, że dzień wcześniej byliśmy na turnieju kibiców w Koninie – to trochę się ośmieszają. Nie mamy zgody z Widzewem ani układu. Nie będziemy nikogo pytać się o zdanie czy możemy jechać na turniej kibiców do Konina, Łęcznej, Żywca, Wałbrzycha czy Mielca. To że z pewnymi ekipami możemy pograć w piłkę, pogadać o życiu kibicowskim to nie znaczy, że z nimi się kumamy czy chcemy mieć zgody. W czerwcu ub.r. mieliśmy turniej w Białymstoku na którym było kilka ekip z Polski, w tym m.in. Konin. Teraz oni nas zaprosili, a My przyjęliśmy te zaproszenie. Jak ktoś ma smutne życie i dorabia sobie do tego różne teorie – to on ma problem, a nie My!

 

Turniej kibiców Górnika Konin 10.02.2024
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sam
Sam
5 miesięcy temu

Lech akurat to wącha się ze wszystkimi…nic nowego

Sillesian
Sillesian
5 miesięcy temu

tak i następny turniej w Olesnicy Śląska na który przyjedzie Jaga,Górnik Konin,Stal Mielec,Łęczna i Górnik Wałbrzych i wszyscy z jagą będą się bawić w kółeczku I śpiewać stary niedżwiedż mocno śpi

ciekawski
ciekawski
5 miesięcy temu

Mnie bardziej ciekawi, że FC Lecha kuma się na jednym turnieju z kurwami z falubazu

Artykuł dotyczy ekip