Walentynki po kibolsku

Mówi się, że „Liga Europy została stworzona po to, by na pytanie kobiety „dzisiaj znowu mecze?!” odpowiadać: – Tak, dzisiaj znowu, ale dla ciebie odpuszczę”. Pomimo tego, że wczoraj wypadały walentynki, stwierdzenie strasznie mylne, szczególnie biorąc pod uwagę atrakcje zapewnione przez kibiców, których wczorajszego dnia ekipy z Ligi Europy dostarczyły nam aż nadto. Dzień Świętego Walentego przyniósł nam aż piętnaście spotkań, podczas których mieliśmy okazję zaobserwować wiele awantur, ciekawie było również pod względem Ultras. Poniżej przytoczymy te najciekawsze, miłej lektury.

 

LE: Szachtar Donieck – Eintracht Frankfurt 14.02.2019

Jedną z ekip, która zapewniła nam najwięcej atrakcji zdecydowanie byli sympatycy Eintrachtu Frankfurt, którzy noc przed meczem z Szachtarem postanowili spędzić na zabawie w stolicy Ukrainy. Dynamo najpierw zaproponowało zawody po 15 osób, jednak Niemcy odmówili argumentując chęcią walki ze wszystkimi na mieście. Tak też się stało, doszło do dobrej awantury, która trwała nieprzerwanie przez 5 minut, ostatecznie ekipa Dynamo poinformowała o swoim zwycięstwie, więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

Dzień później w Charkowie (tam swoje mecze rozgrywa drużyna Szachtara) doszło do walentynkowego spotkania Eintrachtu z Metalistem Charków. Drużyny składały się po 8 osób, po minucie i dziesięciu sekundach walki lepsi tego dnia okazali się gospodarze.

 

Sam mecz zgromadził 13 059 kibiców, z czego na sektorze gości zasiadło 3 tysięcy fanatyków Eintrachtu, którzy przez całe spotkanie prowadzili solidny doping.

LE: Szachtar Donieck – Eintracht Frankfurt 14.02.2019

LE: Szachtar Donieck – Eintracht Frankfurt 14.02.2019
Kibice z Niemiec obecni w Charkowie, gdzie odbywa się ich dzisiejszy mecz z Szachtarem w ramach Ligi Europy.

Przypominamy, że grupa szukająca wrażeń z Eintrachtu postanowiła spędzić noc przed meczem w stolicy Ukrainy (oddalonej o około 500 kilometrów od Charkowa), gdzie doszło do konkretnej, 5-minutowej awantury z ekipą Dynamo. Więcej w linku w komentarzu!

Opublikowany przez Stadionowi Oprawcy Czwartek, 14 lutego 2019

 

Szachtar Donieck:

 

LE: FC Zürich – Napoli 14.02.2019

Kolejne spotkanie, przed którym doszło do awantury pomiędzy gospodarzami a ekipą przyjezdną. Ekipa Napoli na filmiku znajduje się po lewej stronie, a gospodarze po prawej.

 

Napoli:

 

LE: Stade Rennais – Real Betis 14.02.2019

Podczas wyjazdu do Francji doszło do starcia dwóch hiszpańskich grup kibicowskich działających na Betisie. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy United Family i Supporters Gol Sur.

 

United Family (Betis):

 

Przed meczem na trybunie fanatyków znajdującej się za jedną z bramek gospodarze zaprezentowali ciekawą oprawę, składającą się ze sporych rozmiarów sektorówki i transparentu. Betis szczelnie zapełnił górną część sektora przeznaczonego dla przyjezdnych i trochę dolnego. Na sektorze gości pojawiła się spora ilość małych, wyjazdowych flag.

 

Stade Rennais:

 

Real Betis:

 

LE: Olympiakos – Dynamo Kijów 14.02.2019

Gdy w stolicy Ukrainy trzy grupy kibicowskie działające na Dynamo sprawdzały kondycję fizyczną Niemców, w tym samym czasie w dniu meczowym grupa kibiców z Ukrainy „Rodychi” była obecna w Grecji na meczu z Olympiakosem. Po mieście chodzili bez żadnych problemów, jednak w pobliżu stadiony dwóch kibiców Dynamo zostało dźgniętymi nożem. Podczas spotkania doszło również do kilku starć z grecką policją, która bez powodu zaatakowała Ukraińców, w wyniku starcia z mundurowymi jeden fanatyk Dynamo wrócił do domu ze złamaną ręką.

 

Rodychi w Grecji:

 

LE: Viktoria Pilzno – Dinamo Zagrzeb 14.02.2019

Przed meczem doszło do sporej awantury Bad Blue Boys (Dinamo Zagrzeb) z czeską policją. Na sektorze gości pojawiło się około 500 Chorwatów.

 

W Pilznie wraz z kibicami Dinama Zagrzeb, na sektorze gości, pojawili się przedstawiciele czeskiego Zlinu.

 

Viktoria Pilzno:

 

Dinamo Zagrzeb:

 

LE: Lazio – Sevilla FC 14.02.2019

Do awantury doszło również w Rzymie, gdzie miejscowe Lazio rozgrywało mecz z hiszpańską Sevillą. Wszystko odbyło się w nocy przed meczem, w konsekwencji czego kilku kibiców Sevilli trafiło do szpitala. Przez pomyłkę ucierpiał również jeden z amerykańskich turystów, który znalazł się w złym miejscu o niewłaściwej porze.

 

Sevilla:

 

LE: Malmö FF – Chelsea Londyn 14.02.2019

Na Swedbank Stadion pojawiło się 20 312 kibiców, którzy mogli podziwiać spore pyroshow w wykonaniu gospodarzy. Pierwotnie na sektorze pojawiły się dwa transparenty, które dopełniała spora ilość flag na kijach. Następnie została odpalona pirotechnika, całość dało fajny efekt.

 

LE: Rapid Wiedeń – Inter Mediolan 14.02.2019

Mecz Rapidu z Interem przyciągnął na Allianz Stadion w Wiedniu 23 850 kibiców, z czego liczną grupę stanowili przyjezdni. Podczas spotkania Ultrasi Rapidu zaprezentowali konkretną kartoniadę, która obejmowała trzy sektory stadionu.

Rapid Wiedeń:

 

Inter Mediolan:

 

LE: Slavia Praga – Genk 14.02.2019

Gospodarze podczas meczu zaprezentowali oprawę, składającą się z wycinanej sektorówki, która dopełniły niebieskie kartoniki. Na płocie zawisł również transparent „Love running in our veins”. Goście w Pradze pojawili się w dobrej liczbie, na sektorze gości została również odpalona pirotechnika.

 

Slavia Praga:

 

Genk:

Ultras KRC Genk in Prague 14/02/2019

Ultras KRC Genk in Prague 14/02/2019

Opublikowany przez Ultra Style Piątek, 15 lutego 2019

 

 

LE: Celtic – Valencia 14.02.2019

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments